У Кам'янсько-Дніпровському історико-археологічному музеї представили оновлену скіфську колекцію, яку доповнили знайдені артефакти, коштовності, зброя, що датуються VII-VI століттями до нашої ери - в цей період відбувалося освоєння скіфами Великого Степу.
Про це передає "Суспільне".
Дивовижні знахідки виявили на території місцевого курганного могильника "Мамай-Гора", після чого їх відреставрували фахівці Національного заповідника "Хортиця".
Як зазначила директор музею Аліна Чернявська, представлені в експозиції артефакти охоплюють історію нижнього Подніпров'я протягом 8 тисяч років - від Катакомбної та Ямної культур до епохи раннього середньовіччя.
Скіфський меч-акінак з золотим набалдашником (фото: suspilne.media)
За словами доктора історичних наук Геннадія Тощева, біля одного з поховань, попередньо, зброєносця, археологи виявили неушкоджену яму значно більших розмірів - але вона була пограбована.
Скіфські золоті прикраси і меч-акінак (фото: suspilne.media)
"Там було знайдено лише одне вістря стріли. Можна тільки гадати, людині якого рангу вона належала. У нього були різноманітні прикраси. Але весь набір матеріалу говорить про те, що це був юнак і досить молодий юнак", - розповів науковець.
Також фахівець описав ще одну рідкісну знахідку - майже не пошкоджену глиняну амфору, виготовлену в причорноморських колоніях Стародавньої Греції в період від VII до V до н. е.
Стародавня глиняна амфора (фото: suspilne.media)
Раніше повідомлялося про те, що нове дослідження про скіфів в Україні перевернуло уявлення про стародавній народ.
Також ми писали про те, що на Хортиці виявили унікальне поховання скіфського воїна, і з'явилося фото і відео розкопок.