У ніч з 13 на 14 січня українці відсвяткують Старий Новий рік, який також називається Щедрим вечором. Це свято переплело у собі язичницькі та християнські традиції, його українці святкують вже багато століть: накривають багатий стіл, ходять у гості, співають щедрівки.
Що заборонено робити в цей час, а що потрібно зробити обов'язково - читайте нижче в матеріалі Styler.
У цей день в церкві шанують святу Меланію, а в народі свято називають Меланки, Маланки, Маланьї.
Наші предки завжди прикрашали будинок, готували пишну вечерю, таким чином привертаючи щастя і матеріальний достаток у свій будинок.
На стіл подавалася щедра кутя, в яку крім маку, меду і сухофруктів можна додавати вершкове масло, вершки або молоко.
Сьогодні потрібно приймати гостей-щедрувальників, пригощати їх і давати подарунки. В гості можна ходити і самим, але згідно звичаю, щедрівки повинні співати молоді хлопці і дівчата.
На Щедрий вечір колись влаштовувалися міні-вистави за участю молоді. Хлопця переодягали в Василя (на наступний день, 14 січня було свято Василя), а дівчину в Меланку, а також "водили козу".
Атрибути рядженої "кози" - вивернутий шерстю назовні кожух, дерев'яна голова з рогами і бородою з соломи або лози і рухомою нижньою щелепою.
Щедрувати можна як під вікнами так і в будинках, де потрібно величати господарів і бажати благополуччя в наступаючому році.
Раніше ми писали про найкрасивіші щедрівки, якими можна привітати близьких в Щедрий вечір.