Садові дерева часто вражаються різними хворобами, які знижують врожайність, призупиняють ріст і можуть навіть вбити дерево. Особливо страждають від болячок яблуні, але не застраховані й груші, абрикоси, вишні та інші дерева.
Читайте нижче в матеріалі Styler, як позбутися найпоширеніших з них - сажистого грибка, лишайника та моху.
Сажистий грибок часто є супутником попелиць, які залишають цукристі виділення. Тому першим заходом по боротьбі із захворюванням і лікуванням є знищення шкідників, що вражають рослини. Листя чорніє, скручується, вражаються плоди.
Якщо дерево вже вражене хворобою, проведіть оприскування:
150 г подрібненого господарського мила і 5 г мідного купоросу змішайте в 1 л води. Обприскайте цим розчином уражені місця дерев і кущів.
Скріншот: Сажистий грибок (YouTube)
Ці недруги саду також люблять оселяться на плодових деревах. Вони уповільнюють ріст рослини, не дозволяють їй добре плодоносити, а гілки з часом почнуть засихати. Крім цього, нарости на пагонах створюють сприятливе середовище для проживання шкідників.
Зішкребіть нарости з кори і гілок дерев'яними скребками, а потім обприскайте деревця розчином залізного купоросу (300 г на 10 л води).
Робити це можна тільки в період спокою, тобто в кінці жовтня-листопада або в березні.
Фото: Лишайники й мохи часто вражають дерева (fermer.blog)
Осіння протигрибкова обробка дозволяє зміцнити здоров'я дерев і і запобігти появі шкідників в наступному сезоні. Після збору врожаю необхідно провести наступні заходи:
Раніше ми писали, як зробити опору для дерев і кущів своїми руками.
Також читайте, як підготувати грядку під овочі восени, щоб отримати ранній урожай.