Покупці не поспішають купувати баштанні
В Україні на ринках з'явилися перші ранні кавуни та дині. Їх вже активно продають також на стихійних ринках і лотках. Українці ставляться до них з побоюванням і не поспішають купувати. Видання "Сегодня" перевірило,чи так безпечні зараз баштанні і скільки в них нітратів.
Для цього знімальна група взяла з собою нітратомір і вирушила на перевірку.
"Все вирощуємо своєю працею, чесно. З городу, без хімії, без нітратів. Дуже відмінний кавун. Можете спробувати. Будь ласка!", – каже продавець.
Відео: Можна їсти ранні кавуни (YouTube/Сьогодні)
Після перевірки кавуна з'ясувалося, що в ньому нітратів немає, тобто він абсолютно безпечний. Продавець цьому зрадів і повідомив, що був упевнений у своїй правоті.
Один з продавців Карім Мамедов розповів виданню, як правильно вибрати стиглий і хороший кавун.
"Ось, наприклад, бачите, він зелений, але якщо ми постукаємо, він дзвенить. Це означає, що якість хороша. І ще один важливий момент: якщо хвостик висохлий або темнуватий, то це шикарний кавун", – говорить Мамедов.
Завідувачка на ринку "Столичний" запевняє, що вся продукція перевіряється в лабораторії.
"Вся рання продукція може містити підвищений вміст нітратів. Може містити, а може не містити. Треба перевіряти. Тому що всі ягоди, фрукти купують в основному для дітей. До теперішнього часу у нас поки немає ніякого браку. Вся продукція доброякісна", – розповідає завідувачка лабораторії на ринку "Столичний" Юлія Кравченко-Довга.
Зазначимо, що дієтолог Даніела Харатін все ж не рекомендує зловживати ранніми кавунами. Фахівець радить почекати до кінця липня.
"Взагалі кавун є дуже корисною ягодою. Там багато вітаміну С. Досить багато вітамінів групи B. Але захоплюватися не варто. Тому що це швидка, з високим глікемічним індексом ягода. Тобто там багато цукру", – зазначила дієтолог.
Читайте також, як втриматися від спокуси і не привезти після відпочинку парочку зайвих кіло розповіла дієтолог Крістіна Лобановська на сторінці в Instagram. Експерт пропонує дотримуватися простих, але дієвих правил, які допоможуть зберегти стрункість.
Раніше експерт по схудненню Катя Медушкіна розповіла про зв'язок правильної роботи вестибулярного апарату і гарної постави, а також дала поради, як впоратися з заколисуванням.