Батьківська субота 10 квітня стане останнім поминальним днем під час Чотиридесятниці, тобто Великого посту. Наступним і найважливішим поминальним днем у році буде вже послепасхальная Радониця.
Що потрібно зробити в цей день, а що суворо заборонено, найважливіші традиції батьківської суботи 10 квітня - читайте нижче в нашому матеріалі.
Батьківські суботи під час посту потрібні для того, щоб віряни могли пом'янути рідних і близьких у дні, коли заупокійні молебні у храмах не проводяться. Винятками є тільки перші три суботи Чотиридесятниці.
Зранку в храмах проводять заупокійну літургію, а після неї - загальну панахиду. Парафіяни можуть передавати священнослужителям записки з іменами близьких, щоб їх згадали в молитві.
В храм можна нести пісні страви на освячення, які після роздають всім охочим. Прийнято також подавати милостиню нужденним, щоб ті помолилися за померлих.
Після служби заведено відвідувати кладовище, але влаштовувати там гуляння, тим більше з алкоголем, - заборонено. Могилки теж слід прибрати напередодні.
Якщо не вдається сходити в церкву або на цвинтар, помоліться за близьких вдома. Організуйте сімейний обід, дотримуючись правил Великого посту.
Батьківська субота 10 квітня стане вже четвертою в цьому році. 6 березня була Вселенська м'ясопусна батьківська субота (напередодні Великого посту). А 27 березня і 3 квітня - батьківські суботи під час Великого посту.
11 травня - головна батьківська субота - Радониця, відзначається на 9-й день після Великодня.
19 червня - Троїцька Вселенська батьківська субота, відзначається напередодні Святої Трійці.
6 листопада - Дмитрівська батьківська субота - на честь мученика Дмитра Солунського, остання в році.
Раніше ми писали, які покупки приносять в дім бідність і злидні, тому такі речі краще не нести туди, де живе твоя сім'я.