Батьки маленьких дітей знають, що досить на секунду послабити увагу і малюк тут же тягне щось в рот. Вони намагаються дізнатися світ на смак і часом в шлунку виявляються дуже небезпечні предмети.
Що потрібно робити батькам в таких ситуаціях, а що робити категорично не можна, розповіла лікар-ендоскопіст і гастроентеролог Тетяна Харькіна в коментарі для Medikforum.
За словами фахівця, найчастіше діти ковтають монетки, кільця, частини конструктора і батарейки.
"Батарейки відносяться до найбільш небезпечних предметів, які тільки можуть опинитися в животі, оскільки, взаємодіючи з соляною кислотою, присутньою в шлунковому соку, вони руйнуються, і їх вміст викликає хімічний опік", - попередила медик.
Вона зазначила, що батарейки потрібно витягувати якомога швидше, оскільки травма дуже швидко перетворюється в дірку.
А крім опіку слизової, в кров можуть потрапити хімічні речовини - це теж небезпечно.
Визначити по дитині, чи не проковтнула вона щось, буває складно. Малюк може сильно плакати від болю, а пояснити, в чому справа – ще поки не в змозі.
Батарейки зараз бувають дуже маленькі - розміром з гудзик, і швидко зорієнтуватися, що стало причиною занепокоєння у дитини, не так вже й просто.
Лікар назвала основні ознаки:
Однак симптоми можуть з'явитися не відразу, а тільки через 2-3 дні. За цей час ситуація може вже стати небезпечною.
Але найскладніше - це, коли діти ковтають магнітики. Наприклад, ланцюг з дрібних кульок. У животі вони починають склеюватися в одне ціле - у вигляді гусениці, і пошкодити стінки шлунка.
Якщо предмет маленький і не травмонебезпечний, то його можуть витягти природним шляхом. Якщо це не дасть результатів, то лікар витягне предмет за допомогою спеціальних інструментів під наркозом.
Якщо ситуація більш серйозна, то лікарі приймають рішення про операцію з урахуванням всіх можливих ризиків.
На жаль, стандартна порада - ретельно стежити, допомагає далеко не завжди. Однак батьки повинні почати з себе.
Прибрати всі небезпечні предмети в недоступне місце, не купувати іграшки з дрібними предметами, не залишати без догляду ліки, швейні приналежності, дрібні деталі, монети, батарейки.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що психологи дали поради, як впоратися з важкими життєвими обставинами.
А також розповідали про те, що лікарі назвали продукти, які допоможуть запобігти печії.