В Україні відбудеться переведення годинників на літній час, і пересувати стрілки на годину вперед вночі 28 березня, українці, можливо, будуть востаннє, оскільки введення на території країни єдиного київського часу законодавці називають геополітичним завданням.
Поки ж проект закону №4201 про обчислення часу в Україні чекає повторного розгляду в Раді, громадянам вчергове потрібно пристосовуватися до нового часу.
Незважаючи на те, що до такої практики українці вже давно звикли, все ж перехід на літній час може негативно вплинути на здоров'я. Причому не тільки на фізичне.
Так, за словами психолога Оксани Павленко, переведення стрілок відбивається на людині з точки зору фізіології та психології. Про це фахівець розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24".
Вона звернула увагу, що людям потрібен час, щоб пристосуватися до змін, адже переведення стрілок годинника на літній час збиває ритми організму.
Таким чином, у деяких людей можливе погіршення самопочуття.
"Щоб пристосуватися до цих змін, потрібен час, оскільки навіть режим сну змінюється. Це збиває ритми нашого організму, йому потрібно перелаштуватися", - розповіла психолог.
Фахівець рекомендує українцям, якщо є така можливість, на вихідних раніше лягти спати, і "потихеньку "переводити час" для себе".
"Приблизно тиждень ви будете в цьому стані. Люди у переддепресивному стані можуть гірше почуватися, переведення стрілок може стимулювати погіршення стану таких людей", - сказала психолог.
Раніше ми розповідали, як скасування переведення годинника вплине на кожного з нас, і що буде з нашим здоров'ям та нашими звичками.