Ці продукти можуть спровокувати тепловий удар: що категорично не можна їсти в спеку
Спека в Україні набирає обертів і синоптики прогнозують майже цілий тиждень температуру повітря вище 30 градусів тепла. У багатьох областях не буде полегшення і ночами – температура триматиметься вище + 20 градусів. У такі періоди потрібно ретельно стежити за водним балансом і правильним харчуванням, бо деякі продукти можуть спровокувати навіть тепловий удар.
Що категорично не можна їсти в спеку – читайте в нашому матеріалі нижче.
Гострі спеції та червоний перець
У спеціях і кайенському перці міститься капсаїцин - з'єднання, яке може викликати підвищення температури тіла у людини та відчуття жару. Червоний перець сприяє спалюванню жиру, але в сильну спеку варто уникати таких продуктів.
Червоне м'ясо
Такий продукт буде довго перетравлюватися в шлунку, а в спеку травлення і так сповільнюється, тому важка їжа може привести до здуття і болів в животі. Якщо ви не можете обійтися в раціоні без таких продуктів – їжте в спеку куряче м'ясо або нежирну рибу.
Молочні продукти
Виняток становить тільки кефір - він в спеку навіть корисний. А ось все інше - забезпечить вам тяжкість в шлунку на кілька годин. Одна чашка холодного лате в спеку може стати причиною нетравлення шлунка.
Солодощі
Відкладіть все, в чому є цукор і жири – до більш прохолодних днів. Найкращі солодощі під час літньої спеки – це фрукти. Солодощі, особливо з ароматизаторами та консервантами – стануть для вашого шлунка ворогом.
Морозиво
Поласувати холодним морозивом у спеку - що може бути краще? Виявляється, це дуже шкідливо, оскільки ефект прохолоди тримається максимум 10-15 хвилин, а потім відчуття спеки посилюється. А пояснюється це просто - організм отримав порцію холоду і вважає що потрібно знову швидко зігрітися. І ми починаємо нагріватися зсередини. Якщо дуже хочеться - з'їжте порцію морозива ввечері, коли спека вже спаде.
Крижані напої
Ефект нагрівання в організмі спрацьовує такий же, як і у випадку з морозивом. Якщо ми постійно п'ємо потроху дуже холодну воду, організм постійно підігріває тіло до потрібної температури. І є ризик заробити тепловий удар. Найоптимальніша температура - кімнатна або злегка прохолодна.
Сечогінні продукти
Кава, напої з кофеїном, чай, газовані напої, пиво, спаржа і банани, манго і багато інших – це продукти, які провокують активне виведення сечі з організму. А це означає, що ми втрачаємо рідину з організму у два рази швидше в спеку, оскільки ще й потіємо. Зневоднення призводить до багатьох сумних наслідків - запаморочення, непритомності, теплового удару, розладу свідомості, сонливості, дратівливості.
Алкогольні напої
Один з найсильніших сечогінних засобів. Крім того, алкоголь розширює судини та банально "б'є в голову" – під впливом високих температур повітря організм отримує подвійний стрес. І це позначається ще й на серцево-судинній системі та спека підсилює вплив токсинів алкоголю на організм.
Важливо!
- Змістіть звичайний прийом їжі на прохолодний час доби. Не змушуйте себе обідати в самий розпал спеки.
- Охолоджуйте організм за прикладом жителів Середньої Азії та Китаю – гарячими напоями. Вони провокують сильне потовиділення, а з ним виходити й зайве тепло.
- Виключіть з раціону всі продукти з йодом – морську капусту, йодовану сіль, біологічні добавки женьшеню.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як можна охолодити свою квартиру в спеку без кондиціонера.