У житті майже кожного з батьків буває період, коли дитина харчується всього декількома продуктами. Але іноді харчова неофобія затягується. Особливе занепокоєння викликає ситуація, коли дитина не любить овочі. Зрозуміло, що причини тут можуть бути різними і одним махом все не виправити.
Лікар-дієтолог Олена Мотова запропонувала в Instagram кілька універсальних ідей і лайфхаків, які допоможуть привчити дитину їсти більше овочів.
Якщо ви регулярно купуєте різні овочі, вмієте смачно їх готувати і їсте з задоволенням, то у дитини є найголовніше - те харчове середовище, яке сприяє здоровому харчуванню. На моїй кухні погляд в першу чергу притягує велике красиве блюдо з овочами і фруктами (які кожен день змінюються). І це теж елемент здорового харчового середовища.
Як показало дослідження вчених з Пенсільванського університету, заміна частини іншої їжі овочами (і фруктами) цілком собі робоча стратегія. Найлегше це зробити зі спеціальною тарілкою з окремими секціями, де можна наочно показати дитині, що і куди ми кладемо.
Плануйте трапези разом з дитиною, дайте їй вимити помідори, нарізати ножицями зелень, спробувати сиру цвітну капусту або моркву, яку підготували для рагу. Взагалі, дослідницький інстинкт плюс сімейний квест по організації харчування перешибають будь-яку неофобію.
Наприклад, в магазині попросіть дитину вибрати овоч, який він хоче спробувати і вдома що-небудь разом з нього приготуйте. Інший варіант обмеженого вибору: не абстрактне "Що ти хочеш?", а "Будеш зі мною яблуко або морквину?"
Нагадаємо, раніше дієтолог розповіла, як фруктами і ягодами не нашкодити організму.
А також доктор Комаровський розповів, які ягоди можуть становити небезпеку, тому їх не можна дозволяти їсти дітям.