Українці цього року не змогли поласувати кавунами з Херсонської області. Хоча на ринках і в магазинах ця улюблена всіма ягода з'явилася. Частину кавунів везли з Одеської області, частину - з інших країн.
Часом закордонні кавуни розчаровували своїм смаком і вистачало кілька шматочків, щоб зрозуміти - ягода не дуже соковита і не сильно солодка.
З таких кавунів можна приготувати варення, джем або засолити іх на зиму. Як це зробити - читайте в рецептах нижче.
Спосіб приготування
М'якоть кавуна потрібно очистити від кірки та насіння. З кірки відріжте зелену частину, а білу наріжте дрібними кубиками та замочіть на 10-15 хвилин у холодній воді.
Червону м'якоть кавуна наріжте кубиками та залийте гарячою водою. Доведіть до кипіння, потім відкиньте на друшляк і дайте охолонути.
У воду від варіння м'якоті додайте цукор і доведіть до кипіння. Потім додайте білі кірки та варіть 25 хвилин. Дайте охолонути.
Змішайте червону м'якоть і сироп, додайте трохи ванілі та лимонного соку - на смак. Поставте на вогонь і прокип'ятіть 10 хвилин. Потім розлийте по банках і закрутіть. Зберігати в темному і прохолодному місці.
Спосіб приготування
М'якоть кавуна потрібно очистити від кірок і кісточці. Наріжте на шматочки та розімніть виделкою. Можна подрібнити блендером або натерти на тертці. Відлийте 300 мл кавунового соку і процідіть через ситечко або марлю.
У кавуновий сік додайте желатин, перемішайте і залиште на 10-15 хвилин для набухання. М'якоть відправте в каструлю з товстим дном, додайте цукор і лимонну кислоту. Перемішайте і доведіть до кипіння.
Потім зменшіть вогонь до мінімального і варіть 10 хвилин, помішуючи дерев'яною лопаткою. Зніміть масу з вогню і додайте сік з желатином. Ретельно перемішайте - до повного розчинення желатину.
Розлийте джем по стерильним баночках і щільно закрийте кришками. Поставте кришками вгору, укутайте рушником до повного охолодження. Зберігайте в темному і прохолодному місці.
Спосіб приготування
Кавун наріжте шматочками без шкірки та складіть в банки. Посипте шматочками часнику, коренем хрону, розкладіть листя смородини.
Воду поставте на вогонь, додайте сіль, цукор, лавровий лист, запашний перець горошком і гвоздику. Доведіть до кипіння.
Залийте розсіл в банки та залиште на 10-15 хвилин. Потім злийте знову в каструлю, доведіть до кипіння ще раз, додайте оцет і знову залий кавун в банках. Закрийте щільно кришками.
До речі, раніше ми розповідали про те, як зробити зимову заготовку для горохового супу.
А також ми писали про те, як самостійно зробити томатну пасту на зиму.