29 січня православні християни поклоняються чесним веригам святого апостола Петра, одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа.
Всі традиції, прикмети і заборони цього дня - читайте нижче в матеріалі Styler.
Петро за наказом Ірода Агріппи був ув'язнений у темницю за свою проповідь про Спасителя. Він був стягнутий двома залізними ланцюгами. У ніч перед судом, Ангел Господній зняв з апостола важкі кайдани та чудесним чином вивів його з темниці. Ті ланцюги християни стали берегти як символ про віру в диво. Люди вірили, що вони зцілюють від будь-яких хвороб і недуг.
Вериги (ланцюги) святого апостола Петра зберігалися в Єрусалимі до Патріарха Ювеналія, який подарував їх Євдокії, дружині імператора Феодосія молодшого, а вона в 437 і 439 роках перенесла їх з Єрусалиму в Царгород. Одну веригу Євдокія послала в Рим своїй дочці Євдоксії, яка побудувала храм в ім'я апостола Петра і поклала в ньому вериги.
Первоверховного святого апостола вважали покровителем домашньої худоби. У цей день у слов'ян було заведено наглядати за тваринами і перевіряти, чи вистачає їм корму. Звідси з'явилася народна назва свята 29 січня - Петро-полукорм.
Дата має певні традиції та заборони, пов'язані з деякими домашніми роботами.
До речі, в народі збереглося ще одне повір'я – вважається, що в Петрів день можна заглянути в майбутнє і отримати відповіді на питання, що не дають спокою.
Для цього потрібно перед сном, подумки чітко сформулювати питання, тоді є ймовірність, що відповідь прийде уві сні в ту ж ніч.
У цей день іменини святкують Ян, Максим, Петро, Симон, Неоніла. Не забудьте привітати їх з днем ангела.
Раніше ми писали, які свята відзначатимуться українцями в лютому 2022, скільки пісних і поминальних днів нас чекає.