26 серпня православні християни вшановують пам'ять преподобного Максима Сповідника (Максима Богослова), ченця, філософа і християнського подвижника з Константинополя, який жив у VI-VII століттях.
Які народні традиції та повір'я пов'язані з цією святковою датою, що заборонялося робити в цей день - читайте в матеріалі нижче.
Православна церква 26 серпня відзначає перенесення мощей Максима Сповідника, борця з єрессю. Шанування його святості почалося майже відразу після смерті, а виправдання його богословських позицій зробило Максима дуже популярним серед християнського світу.
Існують перекази про численні чудеса і зцілення, які відбувалися на його могилі. Помер Максим Сповідник у Колхіді (старогрецька назва Західної Грузії). А місце смерті преподобного пов'язують з фортецею Муріс-Ціхе у містечку Цаґері, де досі існує монастир на його честь.
26 серпня, в день Максима Сповідника, за старих часів у селян існував звичай прибирати в сараях і льохах, а також заговорювати сіни та зимові сховища від "лихого ока" і різноманітної нечисті.
Крім прибирання в льохах, потрібно було особливо уважно подбати про наведення порядку і чистоти в оселі, слід було ретельно прибрати бруд, що накопичився, провітрити всі житлові приміщення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли відзначимо Горіховий Спас та що не можна робити.
А також перед цим ми публікували церковний календар на вересень 2022 року, із зазначенням важливих дат.