Свято 17 лютого: всі табу, історія та прикмети дня
17 лютого суворо заборонено ходити в ліс
Який сьогодні свято. 17 лютого українці відзначають день Ісідора Пелусіотського - учня Іоанна Златоуста і автора богословських творів. Згідно житію, Ісідор був родом з Олександрії, походив з християнської сім'ї.
В юнацькі роки Ісідор подався на Пелусіотську гору, де жив пустельником, наслідуючи Іоанну Хрестителю. Під час подорожі до Константинополя познайомився з Іоанном Златоустом і став його учнем, присвятивши себе християнській проповіді.
У своїх посланнях він звертається з настановами до воїнів, ченців і високопоставлених духовних особ. Ці листи збереглися у великій кількості і почали видаватися після його смерті.
Ісідор виступав на захист Златоуста під час гоніння на нього імператриці Євдокії. Після смерті святителя Іоанна Ісидор переконав архієпископа Олександрійського Феофіла включити ім'я Іоанна у диптихи для поминання як сповідника.
Ісідор під час загострення суперечок з несторіанами писав візантійському імператору Феодосію II і переконав його скликати Третій Вселенський Собор для вирішення цього питання. Ісидором були перенесені з Єгипту в Пісидию (Мала Азія) мощі преподобного Паїсія Великого і Павла Фівейського.
17 лютого - звичаї і прикмети
- У цей день чекай міцних морозів. Якщо вдалося уникнути холоднечі - чекай снігопад.
- Ялинові гілки обіцяють заметіль, якщо вони згинаються ближче до землі.
- Якщо колір лісу став темніше звичайного, значить наближається відлига. А туман, що стелиться по землі, обіцяє відразу і те, і інше.
- Якщо туман стоїть високо, то варто чекати ясну погоду.
17 лютого - заборони дня
- У цей день не варто стригти нігті і волосся.
- Біду можна накликати на себе навіть миттям.
- Селяни побоювалися також ходити в ліс. Вони вірили, що у звірів в цей день своє свято, на якому ті влаштовують ігрища і вкрай агресивно ставляться до людей, які їх турбують.