Повторне зараження коронавірусом: у МОЗ розповіли, кому побоюватися
Коронавірусом повторно ризикують заразитися ті, хто перехворів у перший раз в легкій формі. Причина цього - недостатня кількість антитіл, які виробилися під час хвороби. І хоча це питання ще не до кінця вивчене, вчені все частіше роблять такі висновки.
Так, у Центрі громадського здоров'я (ЦОЗ) Міністерства охорони здоров'я України розповіли, чому відбувається повторне інфікування і як цього уникнути.
Після перенесеного коронавірусу в організмі виробляються антитіла, специфічні для даного вірусу. Але їх рівні різні: у тих, хто хворів у важкій формі - їх більше, а у тих, хто переніс в легкій, відповідно - менше.
"Імовірно, у групі ризику повторного зараження новим коронавірусом є люди, які перенесли захворювання в легкій формі", - йдеться в повідомленні.
В Україні також трапляються випадки повторного інфікування. Поки що їх відсоток невисокий - 0,25% від початку пандемії. Але тут не можна виключати, що хворі повторно заражалися вірусом, що мутував. Однак на сьогодні в Україні не було досліджень, які б підтвердили, що ці віруси генетично відрізняються між собою.
"Повторний позитивний результат ПЛР, отриманий не раніше 40 днів від першого позитивного результату, виявлено у 2 161 людини. З них 12% - 250 осіб - медичні працівники", - розповідають в МОЗ.
Поки що немає науково доведених доказів, скільки триває імунітет від коронавірусу, тому лікарі рекомендують дотримуватися тих же заходів безпеки, навіть якщо ви вже хворіли:
- ретельно мити руки або користуватися антисептиком,
- не торкатися обличчя,
- дотримуватися фізичної дистанції,
- носити маску в громадських місцях,
- кашляти або чхати в ліктьовий згин або серветку,
- при появі перших ознак хвороби слід звернутися до лікаря
Раніше про випадки повторного зараження коронавірусом в Україні розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Також український інфекціоніст розповіла, як визначити, що ви вже перехворіли на коронавірус.