Не привід лякати раком мозку: Супрун розповіла про напади болю
Уляна Спурун дала ряд рекомендацій, як полегшити страждання при нападах мігрені
Уляна Супрун розповіла про дуже болючі напади головного болю - мігрень, що супроводжується чутливістю до світла, звуку, нудотою і навіть тимчасовими порушеннями зору. При цьому такий стан може тривати до 48 годин.
Мігрень, за словами екс-чиновниці, це важке випробування. Але з нею можна навчитися жити, зменшивши силу і частоту нападів.
Що потрібно знати про мігрень
- Напади сильного болю в два рази частіше зустрічаються у жінок дітородного віку, ніж у чоловіків.
- Зрідка мігрень буває і у дітей, але часто її не діагностують.
- Схильність до мігрені дуже часто передається у спадок.
Як відрізнити мігрень від головного болю
- Біль ассиметричний.
- Відчуття пульсації.
- Сильний, біль, що довго триває .
- Втрачається здатність що-небудь робити, а від роботи або подразників біль посилюється.
- Мігрень може супроводжуватися нудотою і "аурами" - спалахами, зигзагами або плямами перед очима, порушенням зору, бажанням уникати звуків і світла.
"Одна з проблем з мігренню, крім того, що це боляче, у тому, що з нею не завжди звертаються до лікаря, а лікарі не завжди її діагностують, а якщо і роблять це, то не дотримуються курсу лікування і не змінюють спосіб життя", - пише Супрун.
Супрун розповіла, як боротися з мігренню (фото: universityofcalifornia.edu)
Як лікувати мігрень
Схильним до мігреней людям, Уляна Супрун радить вести щоденник. У ньому слід фіксувати скільки ви спали, чи була спрага, що їли, а для жінок - зазначати фазу циклу.
З мігренню слід йти до невролога. Лікарю необхідно показати свій щоденник і розповісти про ліки, які ви примали/приймаєте, щоб приборкати напади.
"Важливо зібрати повний анамнез, адже часто мігрені є супровідними захворюваннями при депресії, фіброміалгії, ожирінні, або так званого drug overuse, коли люди надмірно споживають знеболюючі", - стверджує експерт.
Крім того, мігрень, як і головний біль - не привід бігти на МРТ і лякати раком мозку. Лікар повинен оцінити всі ризики, і тільки якщо вони перевищують 1%, тоді відправляти на обстеження.
Супрун розповіла, як боротися з мігренню (фото: universityofcalifornia.edu)
Першим звеном при нападі є ібупрофен, ацетамінофен, триптани. Якщо ж зазначені препарати не діють, лікар може призначити ерготаміни, засоби від нудоти, опіати, або їх комбінацію.
Крім того, в аптечці треба мати бета-блокатори, трициклічні антидепресанти та антагоністи ангіотензину. У разі мігрені іноді призначають стимуляцію блукаючого нерва.
Крім ліків необхідно дотримуватися певного способу життя
- Лягайте і вставайте в той же час навіть на вихідних. І сон повинен тривати не менше семи годин.
- Потрібно боротися з безсонням. Тут допоможе консультація невролога, гігієна сну, холод і темрява в спальні.
- Не менш важливим є повноцінне харчування, бажано в один і той же час. У раціоні має бути досить магнію (всі зелені овочі) і вітамінів групи В (всі цільнозернові злаки).
- Пийте достатню кількість води.
- Нормалізуйте вагу і будьте фізично активними.