Електронний лікарняний почав діяти в Україні з 1 жовтня 2021 року. Він значно знижує навантаження на лікарів, допомагає швидше оформити виплати пацієнтам. Але є деякі нюанси в його оформленні.
Як правильно відкривати та закривати е-лікарняний – читайте нижче.
1. Відкрити лікарняний дистанційно - не вийде. Для цього пацієнту все одно доведеться йти на прийом до сімейного лікаря. Лікар повинен провести обстеження і формує в єдиній системі електронний висновок про непрацездатність. При необхідності може бути призначено додаткове обстеження, консультації та лікування.
2. Лікарняний оформляється в Реєстрі та завіряється кваліфікованим електронним підписом лікаря, який його відкриває. Там вказується діагноз і стан здоров'я пацієнта, а також терміни дії лікарняного.
3. Пацієнту на номер телефону, який вказаний в декларації, приходить повідомлення про те, що відкрито е-лікарняний.
4. Е-лікарняний автоматично потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду для оформлення необхідних виплат. При цьому пацієнту знову приходить повідомлення.
5. Свій лікарняний пацієнт може побачити в Електронному кабінеті на сайті ПФУ.
6. Про те, що у працівника є е-лікарняний дізнається і роботодавець – на сайті ПФУ.
7. Якщо лікарняний потрібно продовжити - то повторний візит до лікаря також обов'язковий.
8. Після одужання пацієнту необов'язково відвідувати сімейного лікаря, щоб закрити е-лікарняний.
9. Ніяких додаткових довідок або документів про закриття е-лікарняного приносити на роботу не потрібно – це все буде проходити в автоматичному режимі. Підписувати лікарняний в різних кабінетах після закриття - теж не потрібно.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українцям пояснили, як проводитимуть виплати за електронним лікарняним.