На день Покрови необхідно дотримуватися певних прикмет і звичаїв
Сьогодні, 14 жовтня, православні християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Редакція Styler зібрала традиції цього свята, обряди та прикмети.
14 жовтня в церковному календарі - день явлення Богоматері з її захисним покривом. Згідно з переказами, події відбулися в X столітті в Константинополі.
В місто прийшло кочующее плем'я розбійників сарацини і обложили його. Люди у великому страху зібралися в храмі і благали небо допомогти їм. Молитви не пройшли даром і були почуті. Після цього дух Пресвятої Богородиці з'явився в церкві.
Діва Марія зняла з голови хустку та покрила нею усіх, хто знаходився в храмі. Після цього вороги відступили і залишили місто.
Покрови Пресвятої Богородиці 2019 (фото: pixabay.com)
Свято починають відзначати з ранкової служби в церкві. Віруючі просять заступництва у своїх справах, сім'ї тощо
На Покрову заборонено робити важку і "брудну" роботу. Крім того, в цей день не можна лаятися, брати гроші у борг і пити алкогольні напої.
В народі свято було пов'язане із закінченням польових робіт. Крім того, до Покриви закінчували збирати гриби в лісі.
У святковий день люди любили топити піч. Також розпалювали вогнища, в які кидали гілки плодових дерев і сухий мох для залучення достатку.
На Покрову також прийнято робити млинці, а ще в цей день до дівчат засилали сватів. Вважалося, що відмовити в заміжжі на Покрову - погана прикмета.
У Запорізькій Січі козаки вважали Богородицю своєю заступницею. В цей день вони обирали отаманів. В наш час 14 жовтня також відзначається День захисника України.
Покрови Пресвятої Богородиці 2019 (фото: pixabay.com)
Нагадаємо, що УЗ призначила ще один додатковий поїзд на Покрову.