Туя - улюблена багатьма садівниками рослина, яка активно використовується в ландшафтному дизайні для облагородження присадибних ділянок. Як і будь-яка рослина, культура потребує збалансованого підживлення.
Чим підгодувати тую для пишного зростання - читайте нижче.
Зокрема, у літній період тую необхідно підживлювати, якщо цього не було зроблено навесні. Влітку проводиться позакореневе підживлення за допомогою обприскування надземної частини. Зазвичай вибирають калійні і фосфатні склади.
Для того, щоб зрозуміти, яких мікроелементів не вистачає туї, варто звернути увагу на те, як виглядає рослина.
Магній і калій застосовують, якщо верхівка туї починає жовтіти.
Залізо, якщо на деяких пагонах хвоя змінює колір: спочатку жовтіє, після чого стає світлішою до білого.
Органічні. До них входить торф, гній та різні типи компосту. Нерідко садівники застосовують зелені добрива - сидерати, які покращують ґрунт і підвищують його родючість.
Азотні застосовують при відставанні туї в рості або в якості стартової підгодівлі для ослаблених саджанців.
Мікродобрива потрібно вносити, щоб наситити ґрунт біля туї корисними мікроелементами. Зазвичай, подібну підгодівлю роблять на другий рік після посадки рослини.
Малодосвідчені садівники, хто жодного разу не стикався з вирощуванням культури, відразу допускають багато помилок. В результаті дерево може загинути. Серед найпоширеніших помилок виділяють:
Важливим кроком у розвитку дерева є формування крони. Якщо її неправильно закласти, то рослина відразу втрачає зовнішній вигляд. Тому після того, як укриття прибрано, тую потрібно обрізати. Існують 3 види обрізки туї:
Раніше ми повідомляли, які дерева та кущі не можна садити біля дому, а які - потрібно.
Також ми писали, які кімнатні рослини небезпечні для котів.