Продавці на пляжах розповіли, де беруть креветки для продажу
З відкриттям пляжного сезону в Україні разом з туристами на узбережжі з'являються продавці різних смаколиків. Побувати біля моря і не спробувати морепродукти – вважає гріхом практично кожен другий відпочиваючий. Однак мало хто знає, де виловлюються і як готуються дари моря. Кореспондент Styler побував на узбережжі Азовського моря і дізнався, де продавці креветок та інших морепродуктів беруть свої товари.
Ціни на креветку на пляжах в Кирилівці варіюються від 30 до 50 гривень за 100 грамів. Носять їх у звичайних пластикових боксах в окремих пакетах порційно, або насипають гранованими склянками. При цьому креветка в наявності тільки варена. Велика креветка в ціні може доходити й до 70 гривень за 100 грамів.
Як розповіла у коментарі кореспонденту Styler одна з продавщиць, креветки – з Азовського моря. Проте виробляють їх не в Кирилівці. Поставляють продукцію з Мелітополя або Бердянська в магазини по місту. Самі продавці найчастіше (у 95% випадків) здійснюють закупівлю креветок за роздрібними цінами в місцевих супермаркетах від 16 гривень за 100 грамів, перекладають у свої бокси та просто йдуть на пляж.
"Купують у магазинах недалеко від пляжу, щоб нести було не дуже важко. У багатьох вже є свої знижки, скільки % від суми сказати точно не можу. Потім, купивши 1-2 кілограми креветок, просто перекладають їх у свої бокси, можуть розфасувати у маленькі пакети. Креветки продають вже варено-морожені. Через 15-30 хвилин перебування на пляжі креветки повністю розморожуються, після цього з ними вже нічого не потрібно робити – просто їсти", – розповіла одна з продавщиць.
Також вона зізналася, деякі продавці використовують свої прийоми для підвищення попиту.
"У нас є продавці, які в ті ж креветки просто кидають жменю кропу. На пляжі розповідають, що варять в ресторані, а він є просто реалізатором. Насправді це не так", – додала реалізатор на центральному пляжі в Кирилівці.
На питання про те, наскільки безпечно купувати такі креветки, жінка відповіла: "Я не знаю, насправді, це залежить від того, чи помив продавець взагалі руки. Поставки з креветочногу заводу в Мелітополі – напевно з сертифікатами, але що відбувається з товаром далі – я не знаю. Моя особиста думка – купити в магазині можна і дешевше, і ти сам контролюєш, коли твої креветки почали розморожуватися".
Нагадаємо, що раніше експерти назвали найшкідливішу рибу.
Також ми розповідали, шашлик з якого м'яса небезпечно їсти у спеку.