Перша конституція була підписана в 1710 році: історики нагадали важливу дату
Росія регулярно намагається переконати весь світ, що України як держави ніколи не існувало. Однак перша Конституція України була підписана гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році.
Про це нагадали в Міністерстві культури України.
5 квітня 1710 року була підписана Конституція Пилипа Орлика – договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною і козацтвом війська, який визначав права та обов'язки всіх членів війська.
Повна назва документа - Договір і встановлення прав і вольностей Війська Запорізького і всього вільного народу Малоросійського. Цей документ став першою моделлю вільної та незалежної держави в Європі.
Згідно з цією Конституцією, вперше були обмежені привілеї гетьмана і старшини та запропонований розділ на гілки влади. Також вперше було використано вираз "вільний народ" – населення конкретної території, яка має права самоврядування.
У Конституції були прописані потреби про дружбу і братерство з кримськими татарами. А ще там була антикорупційна складова - заборонявся підкуп, таємна кореспонденція.
А гетьман і полковники були повністю відсторонені від розпорядження військовими цінностями. Конституція захищала права і вольності запорожців, встановлювала кордони України в межах Зборівського договору 1649 року. Протектором виступив король Швеції, а гетьман захищав цілісність території України.
Також в документі була прописана політична незалежність України від Москви та розвиток незалежної Української Церкви.
Був там пункт і про якусь децентралізацію – окрема стаття про права і привілеї Києва та інших міст з магістратами.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у тексті гімну України знайдено пророцтво, яке збувається зараз.
Підписуйтесь на дружній Telegram-канал, який висвітлює всі злочини РФ проти України.