Діти гризуть нігті досить часто. Зазвичай з віком ця звичка зникає, але якщо не звертати на неї уваги, вона може проявлятися й у більш пізньому віці. Часто дитина гризе нігті неусвідомлено, відчуваючи нудьгу або занепокоєння. Звичка гризти нігті по-науковому називається оніхофагією.
Про це повідомляють на сайті Doc.ua.
Така звичка полягає в емоційному стані - стресах, які пов'язані з проблемами у школі, університеті чи на роботі, низькою самооцінкою, підвищеному почутті тривожності та звичкою "гризти себе".
Фахівці кажуть, для початку, щоб дізнатися, як перестати гризти нігті, потрібно визначити причини, чому люди гризуть нігті.
На думку експертів, звичка гризти нігті найчастіше виникає через психічну та інтелектуальну напругу, яка починається в дитинстві та може прискоритися в підлітковому віці. Жінки більш схильні до цієї звички.
Гризти нігті - це найпоширеніша з типових "нервових звичок", до основних причин якої належать: нетерпіння, розчарування, нудьга, стрес та тривога.
Як тільки це входить у звичку, то це може стати постійним заняттям.
Найпоширенішою проблемою гризти нігті є стрес. Таким чином людина намагається тимчасово позбутися цих почуттів. Зазвичай це проявляється у нервових, тривожних чи пригнічених людей.
Гризти нігті з психології - може бути пов'язане з психічними розладами, такими як:
Вчені не впевнені, чи є звичка гризти нігті генетичним фактором, але діти, батьки яких кусають нігті, також з більшою ймовірністю будуть це робити.
Зокрема, оніхофагія шкідлива тим, що це зовсім не естетично, небезпечно для здоров'я. Також причиною чому гризти нігті шкідливо є мікроранки та задирки на пальцях, ризик кишкових розладів та загроза для зубів та ясен.
Відучити дитину гризти нігті не так і складно, але цьому потрібно приділити час. Для цього батькам потрібно:
Пояснити дитині, що робити так не можна. Якщо ви помітили, що дитина постійно гризе нігті, допоможіть їй зрозуміти, що це звичка, від якої варто відмовитись;
Раніше ми повідомляли, як заспокоїти дитину в стресовій ситуації, коли вона не розуміє слів.
Також Комаровський розповідав, як подолати страх перед уколами