Господарі домашніх тварин щороку змушені вирішувати складне завдання - куди подіти улюбленця під час відпустки. Варіанти рішення зараз різноманітні - залишити ключі сусідам або друзям, віддати вихованця в інший будинок, помістити його в спеціальні готелі для тварин або все ж таки взяти з собою в подорож.
Які правила потрібно знати тим, хто зібрався у відпустку разом з домашніми тваринами – читайте в нашому матеріалі нижче.
У салонах літака дозволено провозити тварин вагою до 10 кг, але тварина повинна знаходитися в спеціальному перенесенні або контейнері. Контейнер може бути твердий або м'який, дозволено використовувати спеціальні кошики, клітки та дорожні сумки для тварин. Купити такий контейнер можна в будь-якому зоомагазині.
Найважливіше - тварина не повинна мати можливості звідти втекти, мала можливість справити там нужду без ризику псування салону літака, повинен бути доступ до свіжого повітря і питної води.
У багажних відділеннях літака дозволено перевозити більших тварин - до 75 кг, але і вони повинні знаходитися в спеціальних контейнерах або клітках.
У багажному відсіку дозволяється ставити клітини, в яких тварина зможе рухатися. Доступ до свіжого повітря в клітці повинен бути мінімум з трьох сторін, а також такий контейнер повинен вбирати рідину.
Якщо ви збираєтеся брати невелику тварину в салон літака, вам необхідно буде попередити авіакомпанію про це заздалегідь і зібрати повний пакет необхідних документів: ветеринарний паспорт, довідку про всі щеплення і мікрочип.
Заздалегідь варто проконсультуватися з ветеринаром – чи можна вашому вихованцеві летіти літаком.
Переліт тварини теж оплачується, безкоштовно можуть летіти тільки собаки-поводирі.
Також варто дізнатися, які можуть правила в'їзду для тварин у вашому пункті призначення - можуть знадобитися додаткові довідки.
У поїзді тварини можуть їхати разом зі своїм господарем в будь-яких вагонах - плацкарт, купе і потяги класу Інтерсіті, не можна тільки у вагонах підвищеного комфорту, але й там є винятки.
Якщо тварина невелика, то найчастіше власники викуповують повністю все купе, щоб не доставляти незручності іншим пасажирам. Однак і тут є цілий список важливих правил.
Всі дрібні тварини повинні знаходитися в клітинах або спеціальних переносках. Ці переноски повинні мати абсорбівне дно і доступ до повітря.
Великих собак (вище 45 см в холці) можна перевозити тільки в купейних вагонах. Тварина повинна бути на повідцю та обов'язково – в наморднику. В одному вагоні дозволено перевозити тільки одну тварину.
Для перевезення тварини в поїзді знадобиться: багажна квитанція, ветеринарний документ, контейнер або клітина. Розмістити контейнер можна тільки на місцях для ручної поклажі й обов'язково дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог.
Ветеринарні документи встановлені за одним строго затвердженим зразком, який діє з 1 серпня 2019 року. Оформити паспорт можна в Державній ветеринарній клініці. Тварина повинна пройти медогляд і здати аналізи. Необхідно буде також пройти спеціальні обробки та зробити щеплення.
Якщо потрібно провезти в поїзді групу тварин - на виставку, наприклад, то потрібно заздалегідь укласти договір з власником вагона на оренду або замовити спеціальний вагон.
При покупці квитка потрібно відзначити в пункті "перевезення багажу" - "тварини". При покупці квитків на ціле купе - можна вказати двічі одне і те ж ім'я (власника тварини), але уточнити, що в купе буде тварина.
У приміських і регіональних поїздах собак можна перевозити тільки в тамбурах першого та останнього вагона.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як допомогти тварині під час спеки та вберегти її від теплового удару.