Як вибрати якісні копченості розповіли фахівці
"Рідкий дим" - це хімічний розчин, який дуже часто використовують виробники, щоб здешевити виробництво м'яса і риби. Продукти просто опускають у розчин, а потім висушують. На виході ми отримуємо нібито копченості, але в коптильні вони не були.
Фахівці кажуть, що за допомогою такого розчину "коптять" до 90% продукції в Україні. Все б нічого, але ця "хімія" шкідлива - учені університету Джона Хопкінса заявили, що "рідкий дим" може провокувати рак, пише Espreso.tv
Що стосується копченої і варено-копченої ковбаси, то при натуральному копченні продукт має суху і глянсову поверхню оболонки, а аромат повинен бути тонким і глибоким.
А ось різкий запах буде свідченням того, що ковбасу довго вимочували в "рідкому димі".
Фахівці радять самостійно приготувати копчену ковбасу: начинити фаршем оболонку і закоптити на мангалі на трісках для копчення. Важливо міряти температуру в процесі - вона не повинна бути більше 80 градусів.
Крім того, не можна коптити в закритому приміщенні: в цьому випадку ковбаса буде вбирати отруйні викиди від тріски.
Для визначення "правильної" риби існує перевірений спосіб, що складається з 4 пунктів, пише Glavcom.ua. Зазначимо, що ці правила можна застосовувати і до м'ясних копченостей.
Маслянисті плями
Риба, яку закоптити димом, буде відливати олійною палітрою. Тобто, ви дивитеся на неї і бачите на шкірці ніби кольорові розводи: помаранчеві, сині, зелені. А ось риба, копчена на дров'яному димі, має чисту матову шкірку.
Важка
Якщо вимочити рибу в "рідкому димі", вона набере вологу і, відповідно, вагу. Якісна продукція повинна бути щільною і сухою. Якщо ви берете продукцію і вона у вас в руках дуже важка - це означає, що вона "хімічна".
Сильний копчений запах
Аромат у риби, обробленої "рідким димом", схожий на аромат звичайної копченої риби, але більш різкий, насичений, сильний. Тобто він приємний на відстані, а коли ви піднесете рибу до носа, то відчуєте, що запах дуже виражений. Риба, копчена на дровах, буде мати більш стриманий аромат.
М'яка
М'язові тканини риби від вимочування у хімічному розчині руйнуються, і риба перестає тримати форму - стає м'якою. Її важко розрізати на рівні шматочки навіть самим гострим ножем, адже вона просто розпадається, а найчастіше в середині взагалі виглядає як суміш кашоподібна. Справжня копчена риба, навіть гарячим способом, при розрізуванні тримається або розпадається на великі шматки, що тримають форму.
Раніше ми писали, як відрізнити натуральний мед від підробки.
Також повідомлялося, який швидкий спосіб допоможе відрізнити натуральне вино від порошкового.