В Україні аферисти пропонують купити фальшиві гривневі купюри за вартістю втричі нижче, ніж справжні гроші. Продавці заманюють покупців твердженням, що підробку не тільки не відрізнити від оригіналу візуально, але і що нібито фальшаки приймають термінали, і вони мають "всі ступені захисту".
Хто займається таким "бізнесом" і що загрожує українцям, які вирішать скористатися пропозицією - читайте в матеріалі нижче.
Потрібно сказати, що фальшивомонетники торгують своїми виробами через інтернет не перший рік. Час від часу їх ловлять правоохоронці, тоді з'являються нові "контори", і все повертається на круги своя. З плином часу просто змінюється якість товару ділків, але суть залишається колишньою - людям пропонують "заробляти" на таких копіях гривень, свідомо порушувати закон, за що передбачається кримінальна відповідальність. Нагадаємо, за виготовлення, зберігання та придбання з метою збуту підроблених грошей в Україні "світить" позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Зараз зловмисники запустили в мережі рекламу й активно просувають пропозицію на просторах інтернету.
Тут цілий набір стандартних заманух - від "низької вартості", до "гарячих" пропозицій з лімітованим запасом продукції, що спонукають поспішати із замовленням:
Скріншот
В оголошенні на сайті "prep11.s3.eu-central-1.amazonaws.com" під відео з лого "Money24" вказується, що підроблені купюри "приймають 99% терміналів, можна також обмінювати на ринках, в супермаркетах". Також злочинці запевняють, що фальшаки розроблені за новою технологією, виготовляються з високоякісних бавовняних матеріалів, а зі ступеня захисту нібито мають водяний знак, орловський друк, захисну нитку, рельєфний друк, прихований знак, магнітний номер.
Скріншот
Щоб зробити замовлення папірців, схожих на купюри номіналом 500 і 200 гривень, потрібно перейти в їх Telegram-канал. Далі треба оформити замовлення менеджеру. Після цього обіцяють оправити копії грошей через "Нову Пошту" замовнику, а оплата відбувається при отриманні на пошті.
"Купюри відправляються в закритій, світлонепроникній упаковці, ніхто крім вас не знає що лежить всередині. За 2 роки роботи, цей спосіб показав себе як найбезпечніший", - пишуть аферисти.
Скріншот
Нижче в оголошенні красується назва "компанії": ТОВ "ProShop", а також прописаний ЄДРПОУ 74556147 - який насправді взагалі не існує в базі українських підприємств. Вказується також, що фірма розташована в Одесі на вулиці Базова, 19.
Примітно, що на просторах інтернету можна знайти масу попереджень про шахраїв, що діють під "вивіскою" ProShop з таким же ЄДРПОУ, або ж суміжних інтернет-магазинах shoptop.one і proshop.tech. У відгуках українці скаржаться, що стали жертвами обману з боку такого магазину, де їм продають або непрацюючі товари, або за дуже завищеними цінами, або взагалі не надсилають замовлення, і абсолютно не відповідають на дзвінки обурених клієнтів.
Ось тільки деякі приклади відгуків:
Скрін: telefonnyjdovidnyk.com.ua
Скрін: otzyvua.net
Але не тільки така контора монополізувала "ринок" фальшивих гривень з продажами в мережі. Так, ось і ще один "ділок" на ім'я Роман Козловський рекламує в Facebook аналогічний товар - копії купюр номіналом 500 гривень.
Скрін
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, за які гривні ви вже нічого не зможете купити в Україні.