Поширення коронавірусу в Україні можна взяти під контроль тільки одним способом, вважає лікар-інфекціоніст Сергій Крамарєв
Український лікар-інфекціоніст Сергій Крамарєв вважає, що карантин вихідного дня - малоефективна міра. Адже коронавірус не вибирає дні, в які поширюватися.
Лікар каже, щоб зупинити коронавірус, потрібен загальний карантин, але підприємцям при цьому потрібно допомогти впоратися з кризою. Про це пише 24 канал.
"Мені здається, що в цьому випадку треба вводити або загальний карантин, але з певною компенсацією для підприємців. Щоб люди могли виживати у цьому карантині, або не вводити його взагалі", - заявив лікар-інфекціоніст.
Крамарєв підкреслив, що зупинити хворобу просто неможливо. А карантин потрібен для того, щоб уникнути масового інфікування, і, як наслідок, колапсу медичної системи.
"Карантин вводиться не для того, щоб ліквідувати захворювання. Це неможливо. Він дає можливість охороні здоров'я адаптуватися до кількості хворих на кожен день. Це тільки ця мета. Зупинити захворювання просто неможливо", - додав він.
Інфекціоніст, виходячи з прикладу інших країн, вважає, що допоможе локдаун - від 3 тижнів до місяця. Але в цьому випадку необхідно приймати ще й економічні заходи.
"Я б заборонив заклади, де є скупчення людей, де носіння масок і інших заходів безпеки не дотримуються. Я маю на увазі, нічні клуби, фітнес, спортивні зали. А фізичні навантаження - це форсований видих, тобто вірус поширюється на більшу відстань", - зазначив Крамарєв.
Нагадаємо, що в Україні з понеділка, 16 листопада, знову почав діяти загальнонаціональний карантин замість адаптивного.
А з 14 листопада ввели карантин вихідного дня. Але його тут же масово порушували. Так, елітний ресторан Києва довелося брати штурмом через роботу в суботу.
Тим часом міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що якщо скасувати обмежувальні заходи захворюваність на коронавірус може досягти 30 тисяч осіб за добу. Це призведе до колапсу медичної системи.