Водії з України можуть зіткнутися із серйозними штрафами у Німеччині за недотримання правил дорожнього руху. Проте на період війни українським біженцям надається допомога зі страховкою та ремонтом у дорозі.
Про особливості ПДР у Німеччині та корисна інформація для українців - у нашому матеріалі нижче.
Швидкісний режим на дорогах Німеччини встановлено в межах населених пунктів – до 50 км/год; за містом – до 100 км/год; на автобанах не рекомендується перевищувати швидкість 130 км/год.
Водій та всі пасажири мають бути пристебнуті ременями безпеки. Перевезення дітей до 12 років – в автокріслі. Дітям зростом до 150 см дозволяється проїзд лише на задньому сидінні авто.
Заборонено використовувати телефон за кермом (лише гарнітура або бездротовий навушник).
Допустима кількість алкоголю у крові водія - 0,3-0,5 проміле. Перевищення цього показника загрожує штрафом 500 євро. Повторне порушення – позбавлення прав на 3 місяці та штраф 1000 євро.
Перешикування авто відбувається за принципом "блискавки" – водії з правої та лівої смуг проїжджають по черзі. Забороняється перешикування перед перехрестям.
Фото: у межах міст у Німеччині діють обмеження швидкості (pixabay.com)
Допускається обгін справа, якщо швидкість руху в смузі зліва не перевищує 60 км/год, а різниця швидкостей автомобілів не більше 20 км/год.
Рухатися потрібно строго по одній смузі. Якщо попереду затор, заборонено перебудовуватись у смугу із швидшим рухом.
Проїжджати автобус під час його зупинки слід на швидкості не більше 7 км/год.
В автомобілі обов'язкова наявність попереджувального трикутника, аптечки, сигнального жилета для водія.
У листопаді 2021 року в Німеччині затвердили новий каталог штрафів та суттєво підвищили їх розмір. Особливо суворо карається перевищення швидкості, порушення правил паркування, незаконне користування тротуарами, велодоріжками.
Українське посвідчення водія дійсне на території Німеччини. Однак після закінчення 6 місяців його необхідно буде підтвердити, склавши іспит з теорії та практики водіння.
Транспортний засіб необхідно зареєструвати в Німеччині протягом шести місяців після в'їзду на територію країни.
Проїзд на незастрахованому авто в Німеччині заборонено, проте українцям пішли на поступки щодо цього питання.
Якщо у водія немає "зеленої картки" або полісу прикордонного страхування ЄС, німецька страхова асоціація GDV бере на себе відповідальність за покриття можливих претензій до автомобілістів з України у разі ДТП. Термін дії цієї програми – попередньо до 31 травня 2022 року.
Якщо у дорозі сталася аварія чи поломка, автомобільний клуб Німеччини ADAC надає українським водіям екстрену безкоштовну допомогу механіків.
Раніше ми писали, де українцям придбати "зелену карту" для виїзду закордон на авто.
Також ми розповідали, з якими проблемами стикаються біженці з України в Німеччині.