В Україні За останній час у кількох містах сталися неприємності з атракціонами. Під Миколаєвом троє молодих людей отримали травми через раптове відкриття кріплення безпеки, а в Краматорську атракціон врізався в металеві сходи. У Вінниці - згорів міський атракціон.
Як убезпечити себе і дитину від травм на атракціонах, розповіли в програмі "Сніданок 1+1".
Персонал, який обслуговує атракціони, стверджує, що техніку перевіряють щодня – вранці, перед запуском перших відвідувачів. Періодично проходить спеціальна перевірка, яка перевіряє техніку глобально. Всім відвідувачам проводять інструктаж перед розвагою, а також тримають аптечку – на випадок надання першої допомоги.
Експерти однозначно рекомендують не відвідувати атракціони під час сильного вітру або дощу, а вибирати більш сприятливу погоду для розваг.
При покупці квитка - радять його обов'язково зберегти, оскільки це єдине юридичне підтвердження, що ви були на цьому атракціоні. Можна також попросити чек про оплату.
"За законом за травми відповідає власник атракціону, але на ділі довести це складно", - кажуть експерти.
Також рекомендується самостійно візуально оцінювати стан атракціону, і не ризикувати, якщо конструкція виглядає недоглянутою.
"Самі перевіряйте, чи не пошкоджена конструкція – не відірвані балки, не стирчать гострі кути. Звертайте увагу на підозрілі звуки. Якщо атракціон на вигляд занедбаний - краще не ризикуйте", - радять фахівці.
Також потрібно звернути увагу на огорожу атракціону, на дотримання персоналом правил безпеки – чи немає перевантаження і як спостерігає за роботою оператор. І завжди вимагайте провести інструктаж з правил безпеки та не порушуйте їх.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що адвокат пояснила, куди звертатися при отриманні травми на дитячому майданчику.