Пенсію в Україні оформляють за наявності відповідних документів. Один з таких документів - довідка про заробітну плату, де вказується її розмір. Однак бувають ситуації, коли такий документ загублений, фірма або організація давно не працюють і отримати повторно немає можливості, а записи в державних реєстрах відсутні.
Як оформити пенсію в такій ситуації розповіла юрист Марина Губська на порталі "Безоплатної правової допомоги".
За словами фахівця, з такими ситуаціями стикаються українці, у яких трудова діяльність випала на період до 1 січня 2004 року. Якщо документи про зарплату загублені, то за період з 1 січня 1998 року беруть дані з бази Державного реєстру фізосіб-платників податків та Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Однак, цей варіант стосується тільки тих роботодавців, які оформляли працівників офіційно, платили податки та подавали в ПФУ звіти про своїх співробітників. Дані про зарплату до 1998 року можуть в реєстрі бути відсутніми, але тоді береться середня зарплата працівник відповідної професії (посади) на той період в компанії або розмір зарплати на аналогічній посаді.
ДО РЕЧІ! Колишнім працівникам ліквідованих банків довідки про зарплату можуть видати в НБУ.
Якщо в Пенсійному фонді вирішать, що наданих документів недостатньо для нарахування пенсії, щоб підтвердити зарплату до 2000 року, юрист рекомендує звернутися до суду.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, як нараховуватимуть додаткові виплати школярам до 1 вересня.
А також ми писали про те, як українцям оформлятимуть пенсії без офіційного стажу.