Вчені провели обстеження заповідних лиманів
В Одеській області в національному природному парку "Тузловські лимани" висохли 5 з 13 лимонів. Це сталося через порушення водообміну. При цьому водна екосистема одного з лиманів набула червоно-пурпуровий колір.
Такий колір говорить про масове "цвітіння" зеленої мікроводорості Дуналиелла саліна у період високої температури і солоності лиману. Про це розповів еколог Іван Русєв на своїй сторінці в Facebook.
Висохлий лиман в Одеській області (фото: facebook.com/rusevivan)
За його словами, на сьогодні п'ять лиманів висохли повністю, а це вже шостий. Він теж незабаром залишиться повністю без води. Щоб цього не сталося необхідно відновити водообмін між Чорним морем і Тузловскими лиманами. На фото він показав лиман, який називається Будури.
Висохлий лиман в Одеській області (фото: facebook.com/rusevivan)
Русєв також зазначив, що працівники нацпарку всіма силами намагаються відновити водообмін і міграційний шлях для гідробіонтів - організмів, пристосованих до проживання у водному середовищі, наприклад, риби.
Висохлий лиман в Одеській області (фото: facebook.com/rusevivan)
Нагадаємо, в Криму висохло мальовниче рожеве озеро Сасик-Сиваш, яке любили всі туристи. Воно розташоване між містами Євпаторія та Саки.
Раніше під Житомиром сталася страшна екологічна катастрофа, через яку в річці Роставиця за один день подохли тисячі рибин. Місцеві мешканці впевнені, що в цьому винен молокозавод, який скидає відходи у воду.