Вербна неділю 2018 відзначається 1 квітня, за тиждень до Великодня. Головна традиція свята - освячення гілочок верби
Вербна неділя - одне з найважливіших християнських свят з давніми традиціями і звичаями. Як правильно його відзначити, на які святкові прикмети варто звернути увагу, що можна, а що заборонено робити у Вербну неділю 2018 - у матеріалі Styler.
1 квітня православні християни святкуватимуть Вхід Господній до Єрусалиму, або Вербну неділю 2018. Щороку дата свята змінюється в залежності від дати Великодня. Однак завжди - це неділя шостого тижня Великого посту.
Звичаї Вербної неділі тісно пов'язані з біблійною історією про прибуття Христа в Єрусалим. Син Божий приїхав до міста верхи на ослі, а зустрічали його люди з пальмовими гілками в руках, які вважалися символом зцілення. Свято на честь цієї події і в наші дні у католиків носить назву Пальмова неділя. У православній вірі пальму замінила верба, але символізм зберігся, адже у слов'ян саме цьому дереву завжди приписувалися цілющі властивості.
Освячення гілочок верби є головною традицією свята Вербна неділя. Після ранкової служби гілочки потрібно принести до будинку, щоб захистити його від бід, злиднів і зберегти сімейне благополуччя.
Існує ще один народний звичай з вербною гілочкою. Освяченими прутиками злегка б'ють один одного зі словами: "Не я б'ю - верба б'є! Верба хлеще - б'є до сліз!". За прикметою, удари вербою на свято захищають від пристріту.
Бруньки освяченої верби споконвіку використовувалися в народній медицині. Вважалося, що талісман з вербних бруньків чоловікам додає фізичної сили, жінкам допомагає завагітніти і лікує безпліддя. У відварі з гілочок верби купали дітей, щоб зняти лихоманку. Також вербою лікували домашніх тварин.
Святковий день необхідно провести в родинному колі. На службі у Вербну неділю слід освятити гілочки верби. Згідно з традиціями, прутики повинні бути зірвані в цей же день до сходу сонця. Освячені вербові гілки потрібно поставити в домі біля ікони і зберігати протягом року для захисту сім'ї від бід і хвороб.
Через те, що свято припадає на Великий піст, частування повинні відповідати його правилам. Однак у Вербну неділю в раціон можна додати страви з риби і червоне вино. Дітям можна спекти солодке печиво з пісного тіста з горіхами і сухофруктами.
У Вербну неділю можна зайнятися пересадкою кімнатних рослин. За народними повір'ями, якщо пересаджена в свято квітка буде добре рости, на сім'ю очікує фінансове благополуччя. Якщо ж зів'яне - варто чекати матеріальних труднощів.
У святкову неділю не варто виконувати фізичну роботу, також забороняється шити, в'язати, вишивати, займатися прибиранням і пранням.
Частування для святкування Вербної неділі варто приготувати заздалегідь, адже у цей день кухонні клопоти заборонені. Особливо це стосується готування гарячих страв.
У свято не можна думати про погане і сваритися.
У Вербну неділю не можна розчісувати волосся. Однак є ритуал з вербою, який можна проводити за день до свята. Щоб позбутися головного болю, потрібно розчесати волосся, потім кілька волосинок або гребінець опустити в воду. У святковий день слід полити цією водою вербу і вимовити: "Вода, лийся на землю разом з головним болем".
За народними спостереженнями, погода в день свята може розповісти про майбутнє літо і врожай. У Вербну неділю 2018 можна звернути увагу на такі прикмети:
Відмінності у святкуванні Пасхи у православних і католиків (video.rbc.ua)