Чи потрібна маска на морозі: Комаровський дав відповідь
Доктор Євген Комаровський висловився про носіння маски на морозі та пояснив, яка від цього користь. Відомий український педіатр і ведучий наголосив, що до профілактики коронавірусної інфекції при сильних мінусових температурах вона не має жодного відношення.
Про це Комаровський розповів у своєму новому відео на YouTube-каналі.
Також лікар вищої категорії різко висловився про карантинні вимоги у деяких країнах про обов'язкове носіння масок на вулиці.
"А навіщо маска потрібна на свіжому повітрі? Я в принципі не розумію сенс ходьби вулицею в масці. Це дурниці. Багато разів вже про це розповідали: маска потрібна там, де неможливо соціальне дистанціювання 1,5-2 метри, і там, де немає вентиляції повітря", - нагадав Комаровський.
Лікар також назвав вимоги про носіння масок на свіжому повітрі "дискредитацією медичної науки" і "позорищем".
"Через ось такі вимоги люди взагалі починають вкрай скептично ставитися до профілактики, вони бачать явну дурість, абсурдність цих рекомендацій, і перестають вірити в усе інше", - обурюється Комаровський.
При цьому педіатр звернув увагу на роль масок у профілактиці переохолодження в морозну погоду. При цьому функцію маски в таких випадках відмінно можуть виконувати шарфи або будь-яка інша тканина, яка прикриває обличчя. Це дозволяє уникнути замерзання носа.
"Що відбувається, коли в мороз ми закриваємо рота і носа? Дуже часто на морозі замерзає ніс, виникає спазм судин, порушення кровообігу в слизовій. Це відбувається тоді, коли реально замерзає ніс, і після цього перестає нормально виконувати свої функції - там обмежений кровообіг, і, відповідно, повітря не встигає зволожуватися і зігріватися. Тобто замерзлий ніс - це привід вдихнути через ніс необроблене повітря", - пояснив Комаровський.
А завдяки одягненій масці або натягнутому на обличчя шарфу повітря, що видихається, затримується біля носа, і не дає йому замерзнути, уклав лікар.
Раніше повідомлялося, що український лікар назвав кращий захист від коронавірусу, що ефективніший, ніж звичайні маски.
Нагадаємо, нещодавно доктор Євген Комаровський пояснив, як в приміщенні виміряти рівень загрози зараження на коронавірус.