Названі 7 продуктів, які помилково вважають дієтичними: що з ними не так
Які продукти помилково вважають дієтичними (фото: freepik.com)
Названий перелік продуктів, які, завдяки маркетологам, продаються як дієтичні
Дієтологи розповіли, які популярні продукти для схуднення насправді не є дієтичними. За даними медиків, більшість з них містить занадто багато цукру і вуглеводів, щоб вважатися по-справжньому дієтичними. Які продукти потрапили в список - читайте нижче.
Як повідомляється, дієтичними продуктами вважаються ті, які мають низьку калорійність і жирність. Про це говорять лікарі, передає "Домашнє вогнище".
Список псевдодієтичних продуктів:
- Мюслі. Злакові пластівці, сухофрукти та горіхи — здавалося б, що тут може бути небезпечно для фігури й тим більше здоров'я? На жаль, всього склянка готових мюслі містить близько 500 калорій і 30 грамів жирів, а також досить багато цукру. Цей сніданок, особливо внаслідок цукру, вже давно не вважається корисним. Дієтологи рекомендують замінити його на геркулес з додаванням свіжих ягід і фруктів. При цьому мед додавати не варто - він сильно впливає на інсулінорезистентність і ніяк не корисний для схуднення.
- Кукурудзяні пластівці. Цей продукт, на якому зазвичай зображують струнких дівчат, не має нічого спільного з по-справжньому дієтичними продуктами: по калорійності та змісту цукру вони не поступаються великому шматку торта. Бережіть здоров'я і не вірте маркетологам.
- Йогурт. Для багатьох є сюрпризом те, що класичний грецький йогурт також небезпечний для фігури, як і "йогуртові напої" з барвниками та підсолоджувачами. Для того, щоб зробити цей продукт більш популярним в нього сиплють не менше цукру. Дієтологи рекомендують купувати кисломолочні продукти без додавання цукру, що корисно не тільки для фігури, але і шкіри, зубів, здоров'я в цілому.
- Цільнозернові продукти. Безперечно, цільні зерна — справжній скарб для нашого організму. У них багато вітамінів групи В і харчових волокон, які необхідні нашому кишечнику. Але є одна небезпека: найчастіше виробники називають цільнозерновими ті продукти, які складаються з очищеного насіння. Вони довше зберігаються, зручніше в обробці й... так-так, набагато менш корисні для нас. Обирайте уважно!
- Сухофрукти. Це дійсно відмінний продукт для тих, хто піклується про своє здоров'я, контролює рівень цукру і вагу — але тільки при одній умові. Якщо ці сухофрукти ви приготували самі або придбали у перевіреного виробника. На жаль, в більшості випадків сухофрукти, куплені в магазинах і на ринках, тільки прикидаються корисними: для більш приємного смаку виробники додають до них сахарозу, а для яскравого кольору — сірку. Зрозуміло, ці добавки точно не допоможуть вам схуднути.
- Хлібці та галети з повітряного рису. Спроба замінити звичний хліб рисовими галетами — дуже погана ідея. По‑перше, глікемічний індекс рису куди вище, ніж у хліба, а, по‑друге, середня калорійність таких галет — 430 калорій. Забагато для тих, хто всерйоз хоче скинути вагу, правда?
- Сир. Корисний і смачний, але тільки за однієї умови: ви з'їдаєте в день не більше 200 грамів. Річ у тому, що навіть знежирений сир містить не менше 17% білка (а це більше, ніж, наприклад, в яловичині). Крім того, тваринні жири, що входять до складу цього продукту, утруднюють роботу печінки — тому краще їжте його потроху і не кожен день.
Нагадаємо, що раніше вчені назвали головну причину набору ваги. Проблема виявилася не в харчуванні.
Раніше ми також розповідали, що зайві кілограми можуть з'являтися від стресу. Вчені назвали простий спосіб знизити стрес у 2 рази.