Найбезпечніший газований напій у той же час і найпростіший
Щоб спробувати найбезпечнішу газовану воду, мабуть, доведеться згадати про бабусині рецепти. Адже весь асортимент солодких газованих напоїв, представлених сьогодні на полицях магазину, справжня отрута. І якщо ви стежите за своїм здоров'ям і фігурою, цей відділ в маркеті варто обійти стороною, адже єдиний натуральний компонент у них - це вода.
Звичайно ж, проста газована вода або "мінералка" найбільш нешкідлива (якщо у вас немає проблем з ШКТ). Але що робити, якщо хочеться відчути більш насичений смак напою.
Медики кажуть, що найбезпечнішою газованою водою є приготований за старим рецептом класичний лимонад. І краще його робити в домашніх умовах, а "загазувати" за бажання можна сифоном для газування води (такі були доступні ще в радянські часи), пише life-hacking.
Лимонад з'явився ще в XVII столітті. Це була проста суміш лимонного соку з мінеральною водою. Потім воду навчилися штучно насичувати вуглекислим газом, але як і раніше робили з натуральних інгредієнтів: лимонну настоянку змішували з яблучним соком і натуральним барвником - цукровим колором (паленим цукром), все це газували.
Такий напій не тільки не шкодив, але і приносив користь. Адже в ньому велика кількість вітаміну С, який підтримує імунітет, а солі лимонної кислоти - хороша профілактика утворення каменів у нирках. Цукру в лимонад додавали зовсім небагато.
Тепер на полицях безліч видів солодкої газованої води. Але всі вони "начинені" цукром (або замінником), ароматизаторами, барвниками і консервантами. Таким чином витрати виробника зменшилися, а термін придатності збільшився до 18 місяців.
Надто солодкі напої не тільки не втамовують спрагу, але ще і підсилюють її. Щоб зрозуміти, скільки цукру в напої, потрібно подивитися на кількість вуглеводів в табличці "харчова цінність". Зазвичай це 8-12 г на 100 мл - тобто близько двох чайних ложок у 200-грамовій склянці напою.
А от модні газовані напої з замінниками і нульовою калорійністю - хитрий маркетинговий хід. Дешеві замінники змінюють свою молекулярну структуру при звичайній літній температурі до 30° і у теплих напоях стають токсичними. Крім того, солодкі на смак, але "порожні" напої викликають метаболічний синдром - комплекс порушень обміну речовин, при якому підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.
Раніше ми писали, що лікарі назвали найбільш корисну ягоду, яка захистить серце і вбереже від онкології.