Здоровий сон позитивно впливає на ризик серцевих захворювань та інсульту
Вчені визначили залежність між сном і розвитком серцевих захворювань та інсульту. Згідно з недавнім дослідженням, здоровий сон може позитивно вплинути на ризик розвитку цих станів. Дослідники вирішили перевірити, як сон впливає на генетичну схильність розвитку хвороб, передає European Heart Journal.
Дослідження ґрунтувалося на даних 385 292 учасників, у яких не було виявлено серцево-судинні захворювання. До групи низького ризику розвитку цих хвороб, а також інфаркту потрапили люди, які сплять 7-8 годин на добу, рідко страждають безсонням. Серед додаткових факторів – ранній підйом, відсутність хропіння і часта надмірна денна сонливість.
"В середньому за 8,5 років спостереження ми зареєстрували 7280 випадків серцево-судинних захворювань (ССЗ), включаючи 4667 випадків ішемічної хвороби серця (ІХС) та 2650 випадків інсульту", – говорять дослідники.
Вчені оцінювали якість сну за шкалою від 0 до 5 балів, де 5 – найбільш якісний сон. У порівнянні з тими, хто мав оцінку сну 0-1, учасники з оцінкою 5 на 35% (19-48%), 34% (22-44%), і 34% (25-42%) знизили ризик розвитку ССЗ, ІХС та інсульту відповідно. Майже 10% серцево-судинних подій у цієї когорти можна пояснити поганим сном. Учасники з поганим сном і високим генетичним ризиком показали найвищий ризик ІХС та інсульту.
При звичайній оцінці кожен додатковий бал здорового сну асоціювався зі зниженням ризику ССЗ на 8%, ризику ІХС на 9% і зниженням ризику інсульту на 7%. Результати були в основному незмінними з подальшим коригуванням на соціально-демографічні або екологічні фактори.
Фахівці підтверджують, що це лише первинні результати дослідження, але навіть вони дуже показові. При цьому вчені також заявляють, що їх аналіз вимагає подальшого дослідження.
Нагадаємо, що раніше експерт розповів, як легко прокидатися вранці.
А також розповідали про те, що медики назвали сніданок, який допоможе зняти ранковий стрес.