Чи можна солити й консервувати з йодованою сіллю. Експерти нарешті визначилися
Наші мами і бабусі вчили нас строго насторого уникати йодованої солі, коли мова йде про засолку та консервування овочів. Нібито для цього годиться лише кам'яна сіра сіль. Але час минає, і таке табу може йти разом з ним.
Чому ж старше покоління так боїться йодованої солі - читайте нижче в нашому матеріалі Styler.
В сучасній йодованій солі консервувати можна!
Експерти кажуть, що йодована сіль - звичайна кухонна сіль, збагачена йодом. Вживання такої спеції належить до заходів профілактики захворювань щитовидної залози.
Сучасна сіль містить не чистий йод. Ще років 20-30 тому її збагачували йодидом калію. Такий компонент дійсно негативно впливав0 на смак і колір овочів при засолюванні. Додаткову небезпеку представляла і речовина тіосульфат натрію, що входила до складу.
На сучасних прилавках знайти йодовану сіль з цими добавками неможливо. Йодид калію замінили на йодат, а від тіосульфату натрію відмовилися.
В результаті збагачена йодом сіль більше не становить загрози для огірків-помідорів. Вона ніяк не впливає на колір, смак і консистенцію продуктів.
Чому йодовану сіль треба додавати всюди
За словами гастроентеролога Ірини Парфьонової, компоненти солі натрій і хлор дуже важливі. Вона радить обирати саме йодовану сіль для приготування продуктів.
"Відомим фактом є нестача йоду в Україні, особливо в гірських районах. Морська сіль також містить йод, але меншій кількості. Окрім того, він нестійкий при термічній обробці", - пише медик в Instagram.
Лише в йодованій солі йод практично не втрачається при приготуванні їжі. Кількість йоду там не токсична. І коштує йодована сіль практично стільки ж, скільки звичайна кам'яна.
Раніше американська лікар розповіла, що трапиться з організмом, якщо на десять днів відмовитися від солі.
Також ми писали про секретну добавку в борщ, яка зробить його набагато смачніше.