Шахраї обманюють туристів з житлом в Карпатах: як працює схема
У передсвяткові дні активізувалися шахраї, які "здають" котеджі в Карпатах туристам, хоча насправді таких будиночків за вказаними адресами не існує. Крім того, аферисти також включають у свій арсенал пропозицій і оренду квартир/апартаментів.
Про це йдеться в сюжеті "Каналу 402".
Хоча подібна схема не нова, в зимовий період перед святами кількість таких неправдивих оголошень в інтернеті збільшилася - адже кількість бажаючих забронювати будиночок в горах зростає, а вільних місць часто вже немає.
Так, нещодавно на "гачок" шахраїв попалися дві туристки з Хмельницької області, які в мережі побачили пропозицію про оренду котеджу в Яремче з фото будиночка, переслали за знімання гроші, а коли приїхали на місце, з'ясували, що такої вулиці взагалі не існує.
Аферисти, як правило, використовують фотографії реальних будинків, розміщують їх на неіснуючих адресах і залишають свої номери телефонів. А коли отримують гроші за знімання житла, просто зникають.
Представник Асоціації фахівців з нерухомості в Україні Оксана Атаманюк настійно рекомендує перевіряти усю інформацію, перш ніж збиратися переслати кошти за бронь.
Також, щоб убезпечити себе від шахраїв, вона закликала:
- порівнювати зазначені в пропозиціях ціни і дані про житло з відомостями на спеціалізованих сайтах про нерухомість на курортах,
- ставити в спілкуванні навідні та уточнюючі питання,
- просити фото- та відео огляди житла,
- якщо мова йде про апартаменти, то запитувати про документи, що підтверджують право власності або довіреність, перед переказом грошей питати паспортні дані.
Відео: українців попередили про шахраїв, які "здають" неіснуючі котеджі в Карпатах
Раніше повідомлялося, що шахраї придумали новий спосіб афери з використанням ПриватБанку, при цьому у зловмисників була повна інформація про рахунки та дані клієнтів.
Також ми писали про те, що українець купив мотлох, який видавали за цінні речі, і втратив понад 100 тисяч.