Новий штам коронавірусу Омікрон, через поширення якого в Україні вже вводять самоізоляцію для громадян деяких країн, продовжує стрімко поширюватися світом. І хоча наразі не повідомляється про тяжкість перебігу хвороби, вірус має багато мутацій.
Про це розповіли в МОЗ.
В Міністерстві уточнили, що наразі відомо не так багато фактів про нову мутацію. Питання викликають, у першу чергу, швидкість поширення штаму та тяжкість захворювання, спричиненим новим варіантом COVID-19.
"Кількість випадків цього варіанту збільшується майже у всіх провінціях Південно-Африканської Республіки. Це свідчить про те, що варіант може мати підвищену швидкість передачі", - кажуть в МОЗ.
За даними МОЗ, новий штам може мати близько 30 мутацій, з яких частина викликає серйозне занепокоєння через можливий ризик повторного інфікування, підвищену трансмісивність (заразність) та можливе зниження вакцинного захисту.
Наразі немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина проти COVID-19 не ефективна проти штаму "Омікрон". Для того, щоб визначати ефективність вакцини проти нового штаму необхідні подальші дослідження.
Так, в компанії BioNTech і Pfizer заявили, що вже почали розробку нової вакцини від COVID-19, спрямованої на боротьбу зі штамом коронавірусу "Омікрон".
А генеральний директор компанії Moderna Пол Бертон заявив, що підприємство може випустити змінену вакцину від штаму коронавірусу "Омікрон" на початку наступного року.
Лікарка з ПАР, звідки й почав поширюватися штам, заявила, що пацієнти, у яких виявили штам "Омікрон", скаржилися на відчуття сильної втоми.
Водночас не було зафіксовано випадків втрати нюху і смаку.
В МОЗ зазначають, що рекомендації щодо захисту від нового штаму залишаються тими ж, що й для всіх інших мутацій COVID, це:
Також в Міністерстві порадили дотримуватися самоізоляції, якщо є змога, провітрювати приміщення, дезінфікувати поверхні, а також уникати торкання обличчя руками.
Нагадаємо, що в Міністерстві охорони здоров’я уже розробляють заходи для запобігання зараженню громадян України штамом коронавірусу "Омікрон". В країні вводять самоізоляцію для осіб, які прибувають с деяких африканських держав.