19 вересня за православним календарем відзначається свято чуда Архангела Михаїла, або як кажуть в народі - Михайлове чудо. Цей день має особливі традиції та заборони.
Які саме - дізнайтеся з матеріалу Styler нижче.
Згідно з переказами, архангел Михаїл зумів здолати диявола. Святий відправив павшого ангела разом з його свитою з небес в пекло. Звідси пішла традиція вважати Михаїла головним борцем проти беззаконня і несправедливості.
Серед наших предків свято Михайлове чудо було дуже важливим. Його завжди зустрічали піснями, гуляннями і застіллями.
У цей святковий день в храмах ставлять загальну свічку і служать молебень. Раніше вірили, що на Михайлове чудо може здійснитися будь-яке бажання, тому святого просили тільки про найважливіше.
У цей день потрібно допомагати іншим, особливо тим, хто потребує і не може подбати про себе сам.
Популярними цього дня були зустрічі з рідними, які називалися братчинами. На цих зустрічах просили вибачення один у одного, вирішували всі конфлікти, які сталися протягом року. А в кінці існувала традиція - обов'язково обійнятися з усіма.
В деяких регіонах України існувала цікава традиція "чудити" на Михайлове чудо. Молодь влаштовувала забави, схожі на хелоуінські. З гарбузів вирізали пики, вставляли свічки, лякаючи людей, у людей знімали хвіртки з петель, або ж уносили лавки. Звісно, все це поверталося на місце. Сучасники б назвали такі забави пранком.
День ангела 19 вересня відзначають чоловіки з іменами Андрій, Архип, Всеволод, Давид, Денис, Дмитро, Іван, Кирило, Костянтин, Макар, Михайло, Ян. День ангела також святкують жінки з ім'ям Текля.
Раніше ми писали, коли святкувати Різдво Богородиці, або Другу Пречисту, що можна і не можна робити.
Також читайте про церковний календар на вересень 2022.