Медовий Спас, або Маковія, українці відзначатимуть вже 14 серпня. У церковному православному календарі в цей день святкується Походження чесних древ Животворящого Хреста Господнього, а також вшановується пам'ять братів Маккавеїв, які прийняли мученицьку смерть за віру - звідси і пішла друга назва свята.
Традиції і прикмети на Маковія, що можна і не можна робити в цей день, а що потрібно встигнути зробити до свята - читайте нижче в нашому матеріалі.
З 14 серпня починається Успенський піст (він триває до 28-го числа), який за важливістю прирівнюється до великого. Тому важливо приготуватися до суворих обмежень, не переїдати, щоб не було проблем зі здоров'ям.
Напередодні свята бджолярі збирають мед, стільники і 14-го числа несуть їх до церкви для освячення.
На Медовий Спас прийнято пекти медові пряники, коржі. У них можна додавати мак, який якраз дозріває до цього часу.
Напередодні потрібно обов'язково поприбирати в будинку, випрати, так як 14 серпня працювати не можна.
У цей день святять воду, мед і мак з нового врожаю, овочі та фрукти з нового врожаю. Вважається, що мед в цей день стає цілющим.
Також святять спеціальні букети, в які вплітають дозрілі коробочки маку, квіти, м'яту, інші рослини. Після чого такі букети стають оберегами в будинку на цілий рік.
Торішній букет не можна викидати, його спалюють.
З першою ложкою освяченого меду потрібно загадувати бажання.
Перелітні птахи залишають свої гнізда і відлітають на південь - ночі будуть ставати холодніше.
Медовий Спас непередбачуваний - погода може бути абсолютно будь-якою. З цього приводу кажуть "У першого Спаса всього в запасі".
Раніше ми писали, коли українці святкуватимуть Медовий, Яблучний та Хлібний Спас, і що потрібно обов'язково зробити.