Серпень 2021 - особливий місяць для українців, адже нас чекає три Спаса - Медовий, Яблучний і Горіховий. У кожного з цих свят особливі традиції і звичаї, яких важливо дотримуватися.
Коли будемо відзначати важливі свята, що можна і не можна робити - читайте нижче у матеріалі Styler.
Це свято традиційно відзначається 14 серпня і має іншу назву - Маковія. У цей день починається двотижневий Успенський піст, а в православній церкві відзначається свято Походження чесних древ животворящого Хреста Господнього.
Головні традиції свята пов'язані з медом і бджільництвом. 14 серпня готові соти несуть до церкви для освячення, мед з них вважається найбільш цілющим. Також заведено пекти медові пряники, коржі і пригощати один одного свіжим медом. У випічку додавали мак, який теж дозрівав до цього часу.
А друга назва свята - Маковій пов'язана з братами Маккавеями, які прийняли мученицьку смерть за віру.
19 серпня відзначається Яблучний Спас. У церкві освячують яблука, якими потім пригощають рідних і близьких. З них печуть пироги, готують інші страви.
У православному календарі цей день пов'язаний з Преображенням Господнім - великим двунадесятим святом.
Вважається, що яблука нового врожаю не можна їсти до Спаса - це великий гріх. А за смаком плоду можна дізнатися про своє майбутнє. Кислувате яблуко - до труднощів, солодке - до радощів.
У цей день не можна вбивати комах, навіть шкідників.
Останній Спас відзначається 29 серпня. До цього часу зазвичай достигає ліщина, а також вже готове зерно з нового врожаю. Заведено пекти хліб зі свіжого зерна і нести його на освячення до церкви. Потім його ділили між усіма членами сім'ї.
Крім того відзначається посвято Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня). А також перенесення нерукотворного образу Господа Ісуса Христа.
Цікаво, що за прикметами, в один рік не могло бути однаково хорошого врожаю горіхів і пшениці. Тобто, багатий збір зернових говорив, що наступного року буде багато горіхів, і навпаки.
Успенський піст (14-27 серпня) по строгості прирівнюється до Великого, тобто без молочних, м'ясних і рибних страв. У суботу та неділю можна їсти рослинну олію, і тільки в Преображення Господнє (19 серпня) дозволяється подавати на стіл рибні страви.
Якщо кінець посту припадає на середу або п'ятницю, то в ці дні теж дозволена риба. Цього року 27-е серпня якраз п'ятниця.
З дозволених продуктів на Успенський піст виділяють такі: овочі, фрукти, мед, горіхи, гриби, крупи, хліб.
Раніше ми писали про всі православні свята серпня, які відзначать українці наприкінці літа.