Медики назвали головний вітамін для запобігання серйозної проблеми з діабетом
Вітамін D дуже важливий для всіх нас, а от для людей з цукровим діабетом він просто необхідний. Лікарі кажуть, що цей вітамін може запобігти серйозному ускладненню у тих, хто живе з цим діагнозом.
Про це пише Eatthis.
Так, у новому дослідженні, опублікованому науковим журналом Research Square, науковці розглянули групу пацієнтів від 60 до 90 років, які мали діабет 2 типу. У значної кількості була діабетична виразка стопи.
У тих, хто мав таке ускладнення, 85% мав дефіцит вітаміну D, 13% мав недостатній рівень і лише 2% не мали проблем з вітаміном.
Висновок можна зробити такий, що вітамін D відіграє ключову роль у зменшенні запалення та підтримці імунного здоров'я.
Як працює вітамін на наш імунітет
Річ у тім, що коли є будь-яка рана, існує ймовірність інфікування. А людина з дефіцитом вітаміну D може не мати імунної сили, необхідної для створення сильного захисту від інфекції. В результаті це може призвести до погіршення виразки діабетичної стопи.
Через це може статися навіть загибель тканин або гангрена через інфекцію.
Саме тому пацієнтам з цукровим діабетом (особливо літнього віку) треба проходити скринінг на дефіцит вітаміну D і обговорити зі своїм лікарем, чи необхідна добавка вітаміну.
Де знайти вітамін D
Вітамін D має кілька форм. Їх називають кальцифероли і представлені вони переважно у вигляді двох речовин: ергокальциферолу (вітаміну D2) та холекальциферолу (вітаміну D3).
У людини до 90% вітаміну D3 утворюється у шкірі під впливом ультрафіолетових променів - сонячного світла. Вітамін D2, або ергокальциферол, а також частково D3 надходять в організм людини із тваринними та рослинними продуктами, забезпечуючи приблизно 10-20% від загальної необхідної кількості вітаміну.
Вітамін D можна приймати додатково після консультації з лікарем
Добавки вітаміну D без вказівки лікаря можуть бути небезпечними, оскільки це жиророзчинний вітамін. Це означає, що він може досягати токсичного рівня в організмі, оскільки він зберігається, а не виводиться, як водорозчинні вітаміни.
Найбільше вітаміну міститься (на 100 г) у таких продуктах:
- риб’ячий жир - 250 мкг;
- печінка тріски - 200 мкг;
- жирний оселедець - 30 мкг;
- скумбрія - 16,1 мкг;
- червона риба (сьомга, лосось, горбуша) - 10-11 мкг;
- курячий жовток - 7,7 мкг;
- ікра червона зерниста - 2,9 мкг;
- яйце куряче - 2,2 мкг;
- масло вершкове - 1,3 мкг;
- молоко - 1,3 мкг;
- минтай - 1 мкг;
- твердий сир - 1 мкг.
Наприклад, порція жирної риби вагою близько 100 г містить 66% денної норми вітаміну.
Раніше доктор Комаровський назвав єдиний вітамін, який слід приймати додатково.
Також ми писали про український фрукт, який значно знижує ризик захворіти на діабет.