Масляна 2019: що робити, куди йти, що їсти
Масляна 2019 багата традиціями, обрядами, прикметами. Що робити в свято, що їсти і куди йти - в матеріалі Styler
Масляна 2019 - народне свято, яке люблять абсолютно всі. Ще б пак, в який ще тиждень року можна їсти млинці, ні в чому собі не відмовляючи, а однією з головних традицій зробити веселі походи в гості і розваги?
Масляна - це майже як Новий рік, з однією лише відмінністю: під час цього свята ми зиму не зустрічаємо, а нарешті з нею прощаємося!
Які ж правила слід дотримуватись на Масляну 2019, щоб свято пройшло правильно? Ділимося найголовнішими.
Масляна на ВДНГ (фото: соцмережі)
Як треба відзначати Масляну 2019 і як до неї треба готуватися
Основна заповідь Масляної говорить: весь тиждень свята треба веселитися, приймати гостей і ходити в гості самому, взяти участь у масових гуляннях і народних забавах, пекти млинці, навіть якщо до цього ви були на строгій дієті.
У понеділок, який в народі називають "Зустріч", свято впускають в дім. У вівторок можна сміливо вирушати на побачення. Середа - день "Лакомка". Пояснити таку назву просто: у цей день свята в будинку повинен бути самий багатий стіл. Мета - з'їсти якомога більше млинців, оладок або вареників.
Четвер - "Розгуляй" і найголовніший день Масляної. Сидіти в четвер будинку категорично заборонено. Тому і в містах і в селах по четвергах влаштовують масові народні гуляння. Не варто зраджувати традиціям і в 2019 році, тим більше так вийшло, що наступна за четвергом п'ятниця 8 березня в Україні - вихідний день.
П'ятниця або як її ще називають "Тещині вечірки" - ідеальний день для того, щоб провести його з близькими. Як зрозуміло з назви, зятям в цей день варто провести пару годин біля плити і запросити в гості "на млинці" улюблену тещу.
Субота - "посиденьки зовиці": у цей день уже невістки запрошують до себе сім'ю чоловіка і пригощають різними смаколиками. Суботнє застілля зазвичай проходить тихо і по-домашньому.
Неділю називають "Прощеною". В останній день свята потрібно просити прощення у всіх, кого ви могли образити, а також самим відпускати всі внутрішні образи і переживання. В цей же день прийнято спалювати солом'яне опудало, що уособлює зиму і торішній урожай.
Масляна на ВДНГ (фото: соцмережі)
Що не можна робити на Масляну
Перше найголовніше правило говорить: у масляний тиждень не можна їсти м'ясні продукти, так як всього через 7 днів розпочнеться Великий піст. На Масляну починається поступова відмова від заборонених продуктів. Млинці краще начиняти рибою, ікрою, овочами, сиром, солодкими начинками і звичайно сиром.
Під час Масниці не можна злитися, сваритися і навіть сперечатися з оточуючими. Забороняється приймати гостей не прибраному будинку і сидіти вдома. Вибратися протягом цього тижня в гості - одне з найважливіших правил свята. Особливо весело варто проводити вихідні дні.
Масляна на ВДНГ (фото: соцмережі)
Куди відправиться на Масляну в Києві
У столиці найголосніше проводжати зиму ось вже другий рік поспіль будуть на ВДНГ. Тут Масляна відбудеться за всіма правилами - з великим безкоштовним концертом, безліччю млинців з різноманітними начинками, представленими відразу на двох фудкортах і популярними народними розвагами.
У програмі свята 9 і 10 березня: масляний ярмарок, парк атракціонів, святкова анімація і танцювальні хороводи, забави з подарунковим стовпом, конкурси на смузі перешкод, дитячий солом'яний лабіринт, змагання "Бої мішками", великий безкоштовний концерт, в якому візьмуть участь ALYOSHA, Ірина Федишин, The Doox, група AVIATOR та інші українські зірки. А закінчиться все це в неділю ввечері вогняним шоу та традиційним спалюванням солом'яного опудала зими!
Масляна на ВДНГ (фото: соцмережі)
До речі, оригінальні привітання з Масляницею 2019 у віршах, прозі, прикольні смс для друзів і близьких зібрав Styler.