Носіння масок на вулиці в Україні має сенс. Британський штам особливо швидко поширюється і заразний, тому маски на обличчі можуть запобігти зараженню.
Таку точку зору озвучив на Facebook науковий співробітник відділу фізики біологічних систем Інституту фізики НАНУ Семен Єсілевський.
"Мене, звичайно, закидають тапками, але я вважаю, що в цьому є сенс. Річ у тому, що британський штам набагато більш заразний, ніж "дикий" торішній. Він передається істотно легше і навіть скороминущі контакти з носієм зараз в рази небезпечніші, ніж раніше", - повідомив Єсілевський.
Вчений вважає, що навіть на вулиці у нас є шанс заразитися від потенціально хворої людини.
"По-перше, на жвавій вулиці неможливо тримати дистанцію в горезвісні 1.5 м. За пару хвилин на вас встигнуть дихнути з десяток людей з досить близької відстані. Так, контакти швидкоплинні, по парі секунд, але їх багато. При такій фоновій захворюваності як у нас зараз, ймовірність бути "обдиханим" носієм досить істотна", - висловився експерт.
Також вчений вважає, що вулична торгівля також являє собою небезпеку, адже люди, купуючи товар можуть заразитися в черзі.
"Все це дуже сильно ускладнюється вуличною торгівлею - у черзі за яблуками у придорожнього лотка ймовірність зараження не особливо відрізняється від черги в магазині, але у лотка всі без масок. По-друге, якщо маски обов'язкові всередині приміщень і не обов'язкові зовні, то утворюються "буферні зони" біля дверей, в яких люди зупиняються, щоб зняти або надіти маску. Будь-яка зупинка потоку - це скупчення людей", - вважає Єсілевський.
Під час прогулянки на самоті в парку маска не потрібна, говорить вчений.
"Але тут ключове слово - в самоті. Київські парки у вихідні нічим не відрізняються по щільності потоку людей від жвавої вулиці", - написав Єсілевський.
Нагадаємо, що МОЗ змінило вимогу про носіння масок у "червоних" зонах.