Вчені зафіксували на Марсі дивну хмару
На Марсі над 20-кілометровим вулканом Арсяя Монс знову з'явилася таємнича довга хмара, що складається з водяного льоду, але, попри зовнішність, вона не пов'язана з вулканічною активністю.
Дивна хмара формується таким образом, оскільки потік повітря знаходиться під впливом "підвітряного" схилу вулкана - сторони, яка не спрямована проти вітру. Про це повідомляє Європейське космічне агентство.
На Марсі з'явилася дивна хмара (фото: esa.int)
Знімки хмари, довжина яких може досягати 1800 км, були зроблені 17 і 19 липня камерою візуального моніторингу (VMC) на Mars Express. З її допомогою вчені протягом останніх 16 років вивчали Червону планету з орбіти.
"Ця видовжена хмара утворюється кожен марсіанський рік навколо південного сонцестояння і повторюється протягом 80 або більше днів після швидкого щоденного циклу. Однак ми поки не знаємо, чи хмари завжди такі вражаючі", - заявив провідний автор дослідження Хорхе Ернандес-Бернал.
Марсіанський день, трохи довше земного дня: 24 години 39 хвилин і 35 секунд. Рік на Червоній планеті складається з приблизно 687 днів. Тому часи року на Марсі тривають удвічі довше.
Південне сонцестояння - це період року, коли Сонце знаходиться в самому південному положенні в марсіанських небесах, як 21 грудня на Землі. Рано вранці в цей період - ця швидкоплинна хмара зростає приблизно на три години і швидко розчиняється через кілька годин.
Нагадаємо, до Землі на швидкості 14 км в секунду несеться небезпечний астероїд
Раніше на Марсі знайшли людську кістку, але в NASA розповіли правду про сенсаційну знахідку.