Хлопчик з важкою хворобою взяв участь у справжній операції на серці в Києві (відео, фото)
13-річний хлопчик з Первомайська, який страждає від невиліковного захворювання нейрофіброматоз, побував на справжній операції на серці, яку проводили лікарі з Інституту Амосова в Києві. Ростислав Бекарюк, підопічний благодійного проекту "Здійсни Мрію", зміг наблизитися до здійснення своєї мрії - навчитися рятувати серця дітей.
Як проходила операція і що найбільше вразило майбутнього лікаря, розповіла ведуча Алла Мазур в програмі "ТСН.Тиждень" на каналі "1+1".
Ростик з 4-х років сильно зацікавився медициною, і як пішов до школи та почали читати, умовив батьків купувати йому медичні енциклопедії. Зараз у підлітка зібралася ціла профільна бібліотека.
Коли у дитини діагностували нейрофіброматоз 1 типу (при цьому захворюванні нервові закінчення протягом життя неконтрольовано перетворюються на пухлини), лікарі заборонили йому займатися спортом, адже незначний поштовх або падіння можуть спровокувати появу нової пухлини та болю. У хлопчика вони доброякісні, але, на жаль, поки невиліковні.
Так чи інакше, хвороба не стала перешкодою для школяра на шляху до головної мрії - стати хірургом. 4 роки тому він став підопічним "Здійсни мрію", коли перебував на Уроці мрій у столичному Інституті раку.
Ростислав Бекарюк у 2017 році розповів благодійникам про свою мрію - стати хірургом (фото: прес-служба каналу "1+1")
Хлопчик розповів про своє бажання куратору проекту, ведучій ТСН Лідії Таран та журналістці Неллі Ковальській, а також зобразив себе на малюнку в образі хірурга.
Мрія дитини, зображена на папері, просто повинна здійснитися (фото: прес-служба "1+1")
Зараз Ростика запросили до операційного столу, на якому оперували кількамісячне немовля із вадою серця. А на іншому операційному блоці він спостерігав, як оперують на відкритому серці - щоб усунути вроджену ваду, лікарям довелося зупинити, а потім знову запустити серце пацієнта.
Після цього хірург подарував Ростику інструменти, якими оперував.
"Людина може прожити без руки, без пальця. А без серця ніяк не проживе", - каже підліток.
13-річний Ростик в операційній (фото: скріншот)
Також школяр зустрівся з академіком НАМН України, директором інституту, учнем Миколи Амосова Василем Лазоришинцем, який вручив майбутній зірці медицини іменний хірургічний костюм.
Ростик познайомився з Василем Лазоришинцем, директором Інституту Амосова, та отримав костюм хірурга (фото: прес-служба каналу "1+1")
В ході проведення операцій Ростик остаточно вирішив, що після школи вступатиме до медичного інституту, щоб присвятити цій справі все своє життя.
"Під час другої операції перехоплювало подих. Найкрутіше - коли запускали серце. Трохи страшно, що серце не працювало, а лікарі кілька разів доторкнулись і воно запульсувало! 9,5 років треба навчатись для того, щоб стати хірургом. Я буду", - заявив хлопчик.
Відео: 13-річний Ростик Бекарюк в операційній спостерігав за операцією на серці в Інституті Амосова
Раніше повідомлялося, що ведуча "плюсів" та куратор благодійного проекту Лідія Таран допомогла хлопчику, який переміг рак, здійснити заповітну мрію.