Магнітні бурі: кардіолог розповіла, як позбутися від метеозалежності назавжди
Лікар розповіла, як підготувати свій організм до сильних магнітних бур
Магнітні бурі в Україні очікуються вже на наступному тижні, 19 березня. За даними фахівців, метеоудар в четвер буде середньої інтенсивності, однак погіршення самопочуття відчують навіть ті, хто не реагує на коливання.
Як розповіла кардіолог Ганна Солощенко, під час магнітних бур основною причиною поганого самопочуття є різке зниження атмосферного тиску. Під впливом коливань у людини також знижується тиск і це призводить до сонливості, занепаду сил і дратівливості. Метеочутливість зазвичай вроджена схильність, але часто реакція на перепади з'являється в ранньому дитинстві.
Кардіолог розповіла, як впорається з метеочутливість і позбавити організм від різких реакцій на магнітні бурі.
- 1. Перше і найважливіше – це регулярні фізичні навантаження. Бажано – в залі та під наглядом інструктора. Підійде будь-який вид спорту, але найоптимальніше – фізіологічні тренінги, йога, кардіонавантаження. Важливо займатися спортом регулярно і дати час на те, щоб судини зміцніли.
- 2. Судини потрібно тренувати. Для цього підійдуть теплові процедури – спа, нежарка сауна, контрастний душ. Тут також важлива регулярність, щоб судини навчилися правильно реагувати розширенням або звуженням.
- 3. Дотримання водно-сольового режиму. Надлишок солей в організмі веде до набряку судинної стінки та підвищує чутливість до перепадів тиску в атмосфері.
- 4. Режим відпочинку і сну. Важливо повноцінно відпочивати та нормально висипатися.
- 5. Раціон харчування. Деякі продукти можуть допомогти знизити чутливість організму. Це ягоди, овочі, зелень, натуральні йогурти. А ось солоні, жирні та смажені продукти краще виключити або мінімізувати в раціоні.
- 6. Тепловий режим організму. Вдома повинно бути прохолодно, на вулиці – тепло. Не варто кутатися або перегріватися в приміщенні або на природі.
- 7. Виключення шкідливих звичок. Куріння, алкоголь, надлишок кофеїну протягом дня – все це веде до підвищення метеочутливості.
- 8. Регулярні обстеження у сімейного лікаря. Метеозалежність найчастіше виникає у людей з хронічними захворюваннями. У групу ризику входять пацієнти з проблемами ШКТ, гіпотиреозом, діабетом і гіпертонією.
- 9. Душевна рівновага. Поганий настрій, депресія, песимізм, відсутність радості та приємних вражень – все це посилює метеочутливість. Найкращі ліки проти апатії – фізичне навантаження.
- 10. Контроль за кількістю вітамінів. З'ясувалося, що брак деяких елементів і вітамінів в організмі людини призводить до підвищення метеочутливості. Варто перевірити кількість вітаміну Д, заліза, магнію, кальцію. Виправити ситуацію може повноцінне харчування.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що лікарі назвали хвороби, які проявляються після 40 років.