В сезон розгулу гострих респіраторних інфекцій важливо дотримуватися порад лікарів, і не робити безглуздих вчинків.
Як не можна лікувати ГРВІ, розповіла педіатр Світлана Веретенко.
При деяких вірусних інфекціях температура може підійматись навіть вище 40 градусів. Антибіотики (АБ) не діють на віруси, їх не можна використовувати лише для профілактики ускладнень ("щоб не опустилося", "щоб не було пневмонії").
Нераціональне використання АБ небезпечне розвитком резистентності (стійкості) бактерій. Антибіотики потрібні лише у випадку підтвердженої бактеріальної інфекції. Використовуються лише за призначенням та за рецептом лікаря.
Це препарати без доведеної ефективності. Вірусів є дуже багато, вони швидко мутують і противірусні препарати неефективні, що підтверджують численні наукові дослідження.
Виняток: деякі препарати щодо вірусу грипу (не ГРВІ, підтверджений вірус грипу на ранніх стадіях захворювання), препарати для лікування деяких штамів герпесу та гепатиту. Для призначення цих препаратів є чіткі покази.
Принцип "подібне лікується подібним" та мізерні дози діючої речовини не здатні вплинути на організм. Ефект від гомеопатії - ефект плацебо, це неефективно і обтяжливо для вашого гаманця.
Використання фітопрепаратів, ефірних олій - недостатньо ефективні, часто можуть викликати алергічні реакції та бронхоспазм.
В складі більшості сиропів від кашлю муколітики - речовини, які розріджують мокротиння, таким чином збільшують його кількість.
Діти до 5-6 років мають слабкий кашльовий поштовх, їм складно відкашляти слиз. Тому використання сиропів від кашлю в ранньому віці можуть погіршити ситуацію. А для дітей до року використання муколітиків вкрай небезпечно.
Краплі з антибіотиком - сприяють розвитку антибіотикорезистентності.
Раніше лікар назвала популярні ліки, які взагалі не працюють.
Також читайте, що лікарі розвінчали популярні міфи про догляд за шкірою.