Цікаві маршрути і красиві місця України, куди варто поїхати на вихідні
Styler пропонує ТОП-5 варіантів, куди поїхати на вихідні в Україні - місця з чарівною природою, мальовничі куточки, історичні пам'ятки, овіяні загадками і стародавніми легендами.
Мезинський національний парк розташований в Чернігівській області та охоплює досить велику площу (на його території розташовано 17 сіл). Це найкраще місце для сімейного уікенду, куди поїхати на вихідні, щоб помилуватися пейзажами, влаштувати пікнік на березі Десни, подихати чистим повітрям, покататися на човні або влаштувати сплав на байдарках.
Фото: Мезинський національний парк - озеро Підкова (mezinpark.com.ua)
Парк включає кілька природних заказників, серед яких найпопулярнішими у туристів є "Мезинська Швейцарія", "Рихлівська дача". Оцінити красу місцевої природи і подивитися на звивисту річку можна з гори, що розташована між селищами Мезинське та Деснянське. В заплаві Десни є відоме озеро з коропами у формі підкови.
У Радичеві встановлена скульптура мамонта, де люблять фотографуватися всі туристи. До речі, в Мезинському парку працює музей, присвячений виявленій у цих краях палеолітичній стоянці. За оцінками археологів, їй близько 20 тис. років. У музеї представлені останки мамонта, частини житла з кісток тварин.
Серед місцевих визначних пам'яток - дуб Мазепи. Кажуть, що стародавнє і могутнє дерево є свідком переговорів Івана Мазепи з Карлом XII за часів Північної війни.
Радомишь - відоме місто в Житомирській області, куди варто вирушити на вихідні на пізнавальну екскурсію. Тут розташовано кілька цікавих пам'яток, головна з яких - замок Радомисль. В ході реставрації замку встановили, що в його приміщеннях знаходилася паперова фабрика. Папірню заснував архімандрит Києво-Печерської Лаври Єлисей Плетенецький в 1612 році. Папір з цієї фабрики використовувся для потреб Лаври, а також на ньому були напечатати одні з перших книг в Україні ("Часосолов" і ін.).
В одному із залів Радомисля розташований музей домашньої ікони, де представлені експонати XVII-XX століть. Також туристи можуть подивитися ікони Пресвятої Богородиці, зібрані з різних куточків світу, ікони, написані за унікальною технологією з використанням фарби "темпера" з натуральних пігментів. Варто відвідати і трапезну з величезною піччю і старовинними предметами інтер'єру.
На території замкового комплексу є ландшафтний парк з рідкісними тваринами, урочища, де розташовані водні джерела, пам'ятник засновнику Папірні Єлисею Плетенецькому - єдиний в Україні пам'ятник на рухомий воді.
У Миколаївській області на берегах річки Південний Буг можна влаштувати по-справжньому екстремальний вікенд. Це одне з місць в Україні відоме всім любителям рафтингу. Поруч із селищем Мигія розташований річковий поріг Червоні ворота. Через звивисту форму його прозвали "інтегралом". Тут можуть сплавлятися як екстремали зі стажем, так і аматори. Є навіть дитячі маршрути (від 6 років у супроводі батьків).
Крім цього, на Мигійських порогах можна побачити безліч пам'ятників древніх культур, паровий млин XIX століття, помилуватися рідкісними рослинами, занесеними в "Червону книгу". Територія порогів відноситься до національного парку "Бузький град".
Переяслав-Хмельницький не даремно носить назву міста-музею, адже їх тут більше двох десятків. Тим, хто цікавиться історією нашої країни, неодмінно потрібно побувати в Переяславі-Хмельницькому. Це місто було столицею Переяславського князівства в Х столітті, центром козацтва на Лівобережній Україні. Тут у 1654 році відбулася Переяславська Рада, на якій був підписаний договір про об'єднання Запорізького війська з Російським царством. В Переяславі була відкрита Колегія - одий з перших навчальних закладів в Україні. У наші дні в будівлі Переяславської Колегії розташований музей, присвячений одному з викладачів - Григорію Сковороді.
Історичну та архітектурну цінність в Переяславі-Хмельницькому представляють Михайлівська церква (найстаріша міська будівля 1646 р.), Вознесенський монастир в стилі козацького бароко, церква Бориса і Гліба з дзвіницею незвичайної форми.
Найбільш відомі та цікаві музеї в Переяславі: музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, музей історії бджільництва, музей лікарських рослин, музей хліба.
Коростишівський гранітний кар'єр (Житомирська область) - місце, куди можна поїхати на вихідні в Україні на сімейний вікенд або романтичний пікнік. Також тут є і екстремальні розваги для альпіністів. Любителям активного відпочинку і гострих відчуттів в Коростишеві пропонують кілька скелелазних маршрутів. Скелі кар'єра досягають висоти 10 метрів.
Популярністю у туристів, що приїжджають сюди на пікніки, користуються Коростишівський каньйон з озером зі смарагдовою водою, ялинами і березами на скелях, а також кар'єр "Високий камінь" в селі Новогродицьке. Ці місця з дивовижним краєвидом ідеально підходять для фотосесій.
У самому місті Коростишів також є цікаві пам'ятки: костел Різдва Пресвятої Діви (був побудований в стилі бароко в кінці XVIII століття), будівлі поштової станції і вчительської семінарії XIX століття, давньоруський ідол жаби.
Вихідні в травні (video.rbc.ua)