Мальовничі куточки України, які варто відвідати на травневі свята
Чотири вихідних на травневі свята - чудова можливість вирушити в невелику подорож. Styler пропонує добірку цікавих місць в Україні, куди можна поїхати в перші дні травня, щоб помилуватися красивими пейзажами, весняним цвітінням сакур і нарцисів, а також розважитися на вуличних фестивалях і смачно поїсти.
Незабутній відпочинок на травневі в Україні можна провести на Закарпатті В околицях міста Хуст розташовано дуже мальовниче місце - Долина нарцисів. Весняні квіти розпускаються якраз на початку травня, їх цвітіння триває до кінця місяця.
Закарпатські вузьколисті нарциси занесені до Червоної книги, а з'явилися вони в цій місцевості після льодовикового періоду. Більш детально про виникнення Долини нарцисів можна дізнатися в освітньому центрі "Музей нарциса". Також для туристів в період цвітіння проходить ярмарок і фестиваль "Білий нарцис". Милуватися білими острівцями ніжних квітів можна зі спеціальних оглядових майданчиків, також організовуються кінні прогулянки Долиною.
В одному з головних туристичних центрів України на травневі свята можна буде не тільки помилуватися старовинною архітектурою, величними соборами і прогулятися мальовничими вуличками. На початку травня Львів порине в атмосферу фестивалів. Гастрономічний проект "Львів на тарілці" стартує 1 травня. В рамках цього фестивалю відбудеться ярмакра львівської кухні з дегустацією страв і напоїв, майстер-класами від кращих шеф-кухарів Львова. З 3-го по 7 травня в місті також пройде фольклорний фест "У колі друзів".
Безліч розважальних заходів заплановано і на День міста, який у Львові відзначається 5 травня. Серед них - традиційний День батяра. На святі батярів (саме так називають львівських хуліганів) очікуються справжні веселощі з танцями, піснями і театралізованими постановками. Кожен бажаючий зможе стати батяром, для цього треба буде пройти жартівливий обряд посвячення. Також до Дня міста у Львові 5-6 травня відбудеться фестиваль духових оркестрів "Королівський лев", протягом трьох днів (4-6 травня) триватиме фест" Флюгери Львова". Скуштувати місцеві делікатеси можна буде на барбекю-фесті 5 і 6 травня.
На початку травня природа радує цвітінням і пахощами. Всіх, хто хоче сповна насолодитися весняною красою і побачити, як розпускаються сакури, організатори фестивалю "Сакура-фест" запрошують в Ужгород. Японські сакури висадили в Ужгороді в далекому 1923 році, і до теперішнього часу дерева з пишними ніжно-рожевими квітами прикрашають багато міських вулиць. Найбільша кількість сакур висаджена на набережній, де і проходить щорічний вуличний фестиваль. У 2018 році "Сакура-фест" триватиме з 18 квітня по 6 травня. В рамках свята пройдуть театральний, музичний, гастрономічний фестивалі, спортивні та танцювальні змагання, фестиваль вина Sakura Wine Art, фестиваль вогню FireLifeFest.
У декількох годинах їзди від столиці розташувався дивовижний мальовничий куточок - національний дендропарк "Софіївка". Пам'ятник садово-парковго мистецтва був створений в місті Умань в позаминулому столітті поляком Станіславом Потоцьким для коханої дружини. Згідно із задумом архітекторів, всі композиції парку ілюструють грецькі міфи і поеми Гомера. Тут можна прогулятися мальовничими алеями, помилуватися гротами і водоспадами, відпочити в античних альтанках.
До травневих свят в Умані приурочено відкриття світло-музичних фонтанів "Перлина кохання". Ці фонтани з'явилися на пл. Т.Шевченка у 2017 році і вже завоювали популярність, завдяки яскравому лазерно-світловому шоу. Один з фонтанів розташований в ставку, а ще три зі світловим динамічним підсвічуванням висотою до 200 м - на суші. Відкриття сезону фонтанів в Умані відбудеться 1 травня і обіцяє видовищне шоу.
Кам'янець-Подільський замок називають однією з найголовніших пам'яток середньовіччя. Кажуть, що замок існував ще за часів Київської Русі і був дерев'яним. Кам'яну фортецю спорудили в 14-м столітті литовці. Величну споруду з 11 баштами, котра піднімаєтьсся високо над містом, варто побачити на власні очі кожному.
До того ж, 30 квітня і 1 травня в Старому замку відбудеться фестиваль "Стародавні ремесла". В рамках заходу можна буде познайомитися зі старовинними технологіями розпису щитів, виготовлення стріл, факелів, побачити, як працює середньовічний гончарний круг, як випікали хліб в старовинних печах. На історичному пікніку пройде дегустація страв, приготованих за рецептами 17-го століття.
Тим, хто вирішить відвідати Кам'янець-Подільський на травневі свята, крім екскурсії в знаменитий замок, варто також побачити ще одну визначну пам'ятку. Недалеко від міста розташоване село Бакота, яке було затоплено під час будівництва Новодністровської ГЕС у 1981 році.
Місце з красивою природою і мальовничою панорамою Дністра відмінно підходить для пікніка. Також тут можна оглянути останки стародавнього монастиря і печери.