У переддень зимових різдвяних і новорічних свят в Україні перед багатьма батьками може виникнути резонне питання про можливість поїздки на відпочинок, в тур або на гірськолижний курорт на довгі вихідні. Але як же бути з дітьми? Сміливо беріть їх з собою в подорож, рекомендує експерт, і пояснює - куди краще відправитися всією сім'єю, та як організувати таку вилазку.
Про це засновниця спільноти сімейних мандрівників "TravelMama Club" Олександра Матвєєва розповіла в ефірі "Українського радіо".
Знавець дала корисні поради щодо вибору місць для подорожей з дітьми, підготовки до поїздок, і вказала на ряд організаційних нюансів, які слід враховувати, щоб задоволення від відпочинку розділили всі члени сім'ї.
"Коли ви плануєте якусь подорож, потрібно враховувати інтереси кожного члена родини, а не тільки дітей", - звернула увагу експерт.
Вона рекомендує спробувати всі види транспорту для поїздки та навіть методом "проб і помилок" обрати найбільш комфортний для вашого випадку.
Разом з тим варто звернути увагу, що дитині дуже важко більше ніж 3 години перебувати в автокріслі, тому потрібно робити зупинки, щоб вона побігала.
"Навіть малюків до 1 року не варто тримати в кріслі понад 1,5 години. Зараз на окремих заправках вже навіть є дитячі майданчики, де малюки можуть побігати. Коли старші діти, то з собою вже можна брати ігри, корисні смаколики", - каже Матвєєва.
Вона додала, що з особистого досвіду дійшла висновків, що з маленькими дітьми найзручніше подорожувати поїздом - там малюки можуть побігати, витягнути ноги, і нормально поспати вночі.
А ось дітям шкільного віку легше дається довга дорога, проте їм важлива компанія, сказала досвідчена мандрівниця. Так, вона радить брати в поїздки з ними їхніх друзів або сусідів.
Матвєєва зазначила, що зараз в засніжених Карпатах в цей передсвятковий період панує чарівна атмосфера, і можна "об'єднати активний відпочинок і насолоду різдвяною казкою".
Однак, як додала експерт, при плануванні подорожі в гори з дітьми потрібно враховувати житлові умови й те, як туди дістатися.
Так, квитки зараз розбирають, як гарячу "Київську перепічку", а в плані пошуків житла фахівець радить використовувати тільки офіційні ресурси та не гнатися за дешевизною.
"... Особливо якщо просять ще скинути завдаток. Дуже багато історій в Україні, коли люди залишаються ні з чим", - попередила Матвєєва.
При поїздках всією сім'єю в західні області вона також радить звернути увагу на термальні джерела, а ось великі гірськолижні курорти, на її переконання, не дуже підійдуть.
"Зараз дуже багато гарно облаштованих джерел, коли ви можете насолодитися і готелем, і поплавати з дитиною в басейні. Принагідно можна й покататися на лижах, проте з дітьми я раджу обирати невеликі гірськолижні курорти. Якщо у вас дитина ще не катається, то не варто їхати в Буковель. Є багато курортів - Ізки, Плай, Жденієво - маленьких, але там дуже і дешевше, і комфортніше з маленькою дитиною, не буде натовпу", - пояснює експерт.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як працюватимуть гірськолижні курорти України в цьому зимовому сезоні.
До слова, нещодавно стала відома нова схема, як шахраї обдурюють туристів із житлом у Карпатах.
А також повідомляли, які нові розваги та ціни чекають туристів на гірськолижному курорті Славське.